Odlični Dragić z dvojnim dvojčkom vodil Miami do zmage nad Brooklynom

Košarkarji Miami Heat so na tretji tekmi predsezone Lige NBA vknjižili še drugo zmago. Vročica je bila tokrat na domačem parketu boljša od Brooklyn Netsov, s 121:100, gonilna sila moštva iz Miamija pa je bil znova odlični Goran Dragić, ki je dosegel 17 točk in zbral 11 podaj ter štiri skoke.

Dragić je že na samem začetku tekme s hitro košarko, ki mu je pisana na kožo, ob vsaki priložnosti skrbel, da so bili branilci Brooklyna, na čelu z Jeremyjem Linom, najboljšim strelcem Mrežic s 17 točkami, vseskozi v podrejenem položaju. V veliko pomoč je bil Dragiću znova Hassan Whiteside, ki je bil z 21 točkami najboljši strelec Miamija, v statistiko pa je vpisal še 14 skokov in štiri blokade.

Tekmo so košarkarji Miamija prelomili v tretji četrtini, ko so se razigrali Tyler Johnson, in novinca pri Vročici, Wayne Ellington in Derrick Williams. Tretji del igre je Miami dobil z 21 točkami razlike (38:17), tekma pa je bila takrat odločena.

Razburljivo je bilo v torek v Staples Centru, kjer so Los Angeles Lakersi gostili Portland Trail Blazerse. Tekma je bila na koncu odločena v podaljšku, zmago, s 109:106, še tretjo v letošnji predsezoni, pa so slavili Trail Blazersi. Jezerniki, ki v tej predsezoni igrajo presenetljivo dobro, so doživeli še drugi poraz na štirih tekmah.

Liga NBA, predsezona, 11. 10.:

MIAMI – Brooklyn 121:100 (27:26, 28:33, 38:17, 28:24)
(Whiteside 21 (14 skokov), G. Dragić 17 (11 podaj); Lin 16 (5 podaj), Bogdanović 13)

MEMPHIS – Philadelphia 121:91 (35:20, 18:33, 37:13, 31:25)
(Williams 22 (7 skokov), Conley (6 podaj) in Randolph (8 skokov) po 17; Embiid (5 skokov) in Lawawu-Cabarrot (9 skokov) po 13)

DALLAS – Oklahoma City 114:109 (29:20, 27:22, 26:40, 32:27)
(Powell 16 (7 skokov), Barea 15; Ilyasova 19 (11 skokov), Singler 17)

LA Lakers – PORTLAND 106:109* (24:29, 26:21, 29:30, 20:19)
(Clarkson 15, Young 14; Lillard 30, Harkless 14 (7 skokov))
*Po podaljšku.

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 29 minut, 17 točk (5/9 za dve, 2/3 za tri, 1/1 PM), 4 skoki, 11 podaj, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.