Odlični Dragić popeljal Miami do šeste zaporedne zmage

Miami Heat so najbolj vroče moštvo v Ligi NBA! Goran Dragić in druščina so v Vetrovnem mestu v petek ugnali še Chicago Bullse, s 100:88, in zabeležili šesto zaporedno zmago. Naš Dragić je bil ob tem s 26 točkami in 11 podajami najboljši igralec Vročice, ki po tem, ko je sezono začela katastrofalno, igra kot prerojena.

Če je imelo moštvo iz Miamija po polovici sezone (41 tekmah), na svojem računu le 11 zmag, jih imajo košarkarji iz Floride zdaj že 17. Ob tem je potrebno poudariti, da so na zadnjih šestih tekmah košarkarji Miamija ugnali tudi Golden State Warriorse in Houston Rocketse, dve izmed treh najboljših moštev v zahodni konferenci.

Odlično v zadnjem času igra tudi naš Goran Dragić, ki je še na šesti tekmi v mesecu januarju presegel mejo 20 točk. Ob tem je v svojo statistiko dodal še 11 podaj, največ po 16. decembru, ter pet skokov. Ljubljančan v novem letu v povprečju dosega kar 21,2 točki na tekmo, ob tem pa iz igre meče kar 49,7-odstotno, od tega za tri 40,9-odstotno! Chicagu je Dragić 26 točk nasul v 34 minutah igre, ob tem pa je zgrešil le pet od 16 metov za dve točki, nasprotnikom pa je ukradel tudi tri žoge.

Miami je tekmo sebi v prid obrnil v tretji četrtini, ko so varovanci Erica Spoelstre čikaškim Bikom dopustili, da dosežejo le 14 točk. Ob tem je šlo ekipi iz Floride zelo na roke tudi zadnji nesporazum znotraj ekipe Chicago Bulls, zaradi katerega sta oba prva zvezdnika moštva, Jimmy Butler in Dwyane Wade tekmo začela iz klopi, in skupaj dosegla le 18 točk (Butler, met iz igre 1/13). Pri Miamiju se je izkazal tudi Willie Reed, dosegel je 20 točk, Dion Waiter pa je dodal 19 točk.

Novo mojstrovino pa je v svojo biografijo v petek zapisal superzvezdnik Houston Rocketsov, James Harden. Največji kandidat za naslov najkoristnejšega igralca rednega dela sezone, je dosegel kar 51 točk, vknjižil pa še 13 skokov in 13 podaj, ter svoje moštvo vodil do zmage nad Philadelphia 76ersi (123:118).

Harden je kar 19 od svojih 51 točk dosegel v tretji četrtini, ko je Houston prišel do odločilne prednosti. Vsaj 30 točk in 10 podaj je Harden vknjižil že na 18 tekmah v tej sezoni. Hkrati je bila to že druga tekma v tej sezoni, na kateri je Harden vknjižil trojni dvojček in ob tem dosegel še 50 točk, s tem pa se je zapisal v zgodovino, kot edini igralec, ki mu je to uspelo. Iz igre je Harden zadel kar 16 od 28 metov, od tega šest od 11 metov za tri točke, zadel pa še 13 od 14 prostih metov.

Pri Philadelphii se je na parket vrnil Joel Embiid, ki je pred tem zaradi poškodbe kolena izpustil dve tekmi. Dvoboj s Houstonom je zaključil z 32 točkami in sedmimi skoki, in tako še enkrat več dokazal, da bi moral biti izbran v selekcijo vzhodne konference, ki bo nastopila na letošnji All-Star tekmi.

Liga NBA, redni del sezone, 27. 1.:

Chicago – MIAMI 88:100
(Wade 15 (6 skokov), Gibson (5 skokov) in Zipser (5 skokov) po 14; Dragić 26 (11 podaj, 5 skokov), Reed 20 (5 skokov))

INDIANA – Sacramento 115:111*
(George 33, Miles 18; Cousins (16 skokov, 5 podaj) in Collison (5 podaj) po 26)
*Po podaljšku.

CLEVELAND – Brooklyn 124:116
(James 31 (11 podaj, 5 skokov), Irving 28 (6 podaj); Kilpatrick 18, Bogdanović 17)

BOSTON – Orlando 128:98
(Thomas 21 (8 podaj), Brown 20 (8 skokov); Rudež in Vučević (7 skokov) po 14)

TORONTO – Milwaukee 102:86
(Lowry 32 (6 podaj), Powell 19 (6 skokov); Parker 21 (13 skokov), Antetokounmpo 19 (8 podaj, 6 skokov))

NEW YORK – Charlotte 110:107
(Porzingis in Anthony (11 skokov) po 18; Walker 31 (10 skokov, 5 podaj), Williams 17)

Philadelphia – HOUSTON 118:123
(Embiid 32 (7 skokov), McConnell (8 podaj) in Henderson po 13; Harden 51 (13 skokov, 13 podaj), Hilario 21 (6 skokov))

NEW ORLEANS – San Antonio 119:103
(Holiday 23 (11 podaj), Jones 21 (7 skokov); Leonard 23 (6 skokov, 6 podaj), Bertans 17)

Atlanta – WASHINGTON 86:112
(Bazemore 15, Howard (13 skokov) in Hardaway Jr. po 12; Porter Jr. 21 (11 skokov), Wall 19 (9 podaj, 6 skokov))

PORTLAND – Memphis 112:109
(Lillard 33 (6 podaj, 5 skokov), Crabbe 23; Gasol 32 (8 skokov, 5 podaj), Conley (10 podaj) in Randolph (13 skokov) po 17)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 26 točk (11/16 za dve, 1/4 za tri, 1/1 PM), 5 skokov, 11 podaj, 3 pridobljene in 5 izgubljenih žog.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.