Odlični Čančar poskrbel za zmago Mege v prvem krogu lige ABA

Cedeviti, Skopju in Budućnosti sta se na vrhu lestvice zmagovalcev prvega kroga lige ABA pridružili Crvena zvezda in Mega Bemax.

Crvena zvezda je bila prepričljivo boljša od Mornarja z rezultatom . Med tekmo je vodila že za 20 točk, že sredi druge četrtine je vodstvo znašalo 17 toćk. Najboljši igralec je bil novinec Matias Lessort, ki dosegel 22 točk, pri poražencih je največ točk dosegel Brandis Raley-Ross, 21.

CRVENA ZVEZDA MTS – Mornar 88:77 (19:12, 28:18, 23:20, 18:27)

Vrhunci tekme:

Na tekmi med Mego in Cibono se je izkazal tudi slovenski reprezentant Vlatko Čančar, bil je drugi najboljši strelec svoje ekipe, dosegel je 17 točk, imel pa tudi 6 skokov in bil z Dylanom Ennisom najbolje ocenjeni igralec pri zmagovalcih.

Odločilno prednost so si domačini priborili sredi tretje četrtine, ko so z delnim rezultatom 17:3 prešli v vodstvo za 20 točk in gosti se niso več uspeli vrniti v srečanje.

Pri Ciboni je Luka Žorić dosegel 24 točk.

MEGA BEMAX – Cibona 95:88 (31:22, 26:26, 23:19, 15:21)