Odlična večera Dragića in Udriha za novi zmagi (VIDEO)

Goran Dragić je s Phoenixom slavil v Bostonu in k uspehu prispeval vsestransko predstavo z izenačenim strelskim rekordom sezone (22 točk), dodal pa je še 6 podaj in 7 skokov. Beno Udrih je bil prav tako več kot soliden – Memphis je doma odpravil Houston, Šempetrčan pa dosegel 13 točk in 6 podaj.

Phoenix je po dveh zaporednih porazih znova na zmagovitih tirnicah in pri razmerju 6/5. Gostje so v Bostonu prvi polčas dobili za 6 točk, a so se domači vrnili v igro in z rezultatom 105:104 povedli. Goran Dragić je izid s polaganjem poravnal na 114, sledil pa je ključni trenutek srečanja, ko je Eric Bledsoe prestregel podajo Averyja Bradleyja in neovirano zabil. Po zgrešeni trojki Jeffa Greena sta sledila dva uspešno izvedena prosta meta Alexa Lena, s katerima je postavil končni izid tekme. Markief Morris je bil prvi strelec tekme z osebnim rekordom 30 točk, Dragić mu je sledil z 22.

“Ne ustraši se tvegati v obrambi. Živimo z njegovimi poizkusi ukradenih žog, saj mu je nekajkrat letos že uspelo. Do pomembnih žog se dokoplje v končnicah tekem,” je Bledsoeja pohvalil trener Jeff Hornacek.

Do še bolj prestižne zmage pa so prišli Grizliji iz Memphisa, saj so v neposrednem dvoboju dveh najboljših ekip v ligi brez težav premagali Houston. Tokrat, za razliko od nekaterih preteklih tekem, so bili Grizliji v napadu izjemno razpoloženi in dosegli kar 119 točk, 34 že v prvi četrtini, ki so jo dobili za 16 točk. Eden izmed sedmih posameznikov z dvomestnim številom točk je bil tudi Beno Udrih (13+7).

NBA, 18. november

Boston Celtics – PHOENIX SUNS 114:118
(Green 28, Sullinger 18; Markief Morris 30, G. Dragić 22, 6 skokov in 7 podaj, Z. Dragić ni igral)

MEMPHIS GRIZZLIES – Houston Rockets 119:93
(Conley 19, Lee 15, Udrih 13 in 6 podaj v 25 minutah; Ariza 16, Howard 15 in 9 skokov)

Charlotte Hornets – DALLAS MAVERICKS 80:107