Obradović do novega mejnika

Rubrika: Evroliga

Potem, ko je Fenerbahce popeljal do naslova prvaka Evrolige, s čimer je turški velikan postal sploh prvi klub iz Turčije, ki se mu je uspelo povzpeti na vrh Evrope, so trenerski kolegi v Evroligi Željka Obradovića izglasovali za trenerja leta pretekle sezone.

Srbski trenerski lisjak iz Čačka je pri 57 letih tako postal prvi trener, ki si je priznanje trenerja leta, ki nosi ime po Alexandru Gomelskyu, prislužil kar trikrat. Pred tem si je naziva prislužil kot trener grškega Panathinaikosa in sicer v letih 2007 in 2011, ko je moštvo pripeljala tudi do naslova prvaka.

Pa vendar je bil letošnji naslov prvaka z Fenerbahcejem nekoliko presenetljiv, saj so »Turki« redni del sezone končali šele na petem mestu. A srbski strateg je naredil to, kar zna najbolje. Svoje varovance je maksimalno pripravil na tiste najbolj pomembne tekme, ki so jih popeljale na zaključni turnir, kjer so najprej s 84-75 odpravili Real nato pa v finalu zanesljivo s 80-64 še Olympiacos.

Po glasovanju trenerjev je drugo mesto zasedel Ioannis Sfairopoulos (Olympiacos), na tretjem mestu pa sta se z enakim številom glasov znašla Sito Alonso (Baskonia) in Sarunas Jasikevicius (Zalgiris)