Obračun za drugo mesto in nastop treh Slovencev

Rubrika: Evroliga

Danes bomo v najmočnejšem evropskem tekmovanju na delu lahko spremljali tri od štirih slovenskih košarkarjev in sicer bo slovenske nastope s tekmo v Kazanu, že ob 17:00 po našem času, odprl Zoran Dragić, ki bo z Milanom lovil peto zmago. Prav vse tekme pa si boste lahko v neposrednih prenosih ogledali tudi na kanalih SportKluba.

UNICH KAZAN –  EA7 EMPORIO ARMANI MILANO (17:00,SK2)

(foto: euroleague.net)

Lahko bi rekli, da bi bila zmaga Milana po dveh zaporednih porazih proti Fenerbahceju in Crveni zvezdi skoraj nujna, če se Milančani ne želijo preveč oddaljiti od osmega mesta, ki prinaša napredovanje. Lahko bi rekli, da Unics prihaja kot naročen, saj gre za letos najslabše moštvo Evrolige, ki je vknjižilo zgolj dve zmagi, pa vendar jih »Italijani« ne smejo podcenjevati, saj so košarkarji Unicsa v novembru premagali tako Crveno zvezdo kot tudi Fenerbahce. Še toliko bolj resen bo moral biti pristop Milančanov, saj je doma ostal kapetan Alessandro Gentile, ki se ubada z bolečinami v hrbtu. Kot je povedal Kurno Simon, bo njihova glavna naloga ustaviti Keitha Langfroda, vodilnega strelca Evrolige, pri tem pa ne bodo smeli pozabiti na ostale košarkarje Kazana, saj bi bila to lahko usodna napaka. Veliko pa bo seveda odvisno tudi od tega, koliko se je uspel na ekipo privaditi ameriški organizator igre Paul Stoll, ki se je moštvu pridružil v začetku tedna.
Odsotnost Gentileja bi se kaj lahko realizirala v večji minutaži Dragića, ki v Evroligi v povprečju igra skoraj 19 minut na tekmo, dosega pa po 7.3 točk, 1.8 skoka ter 0.4 podaje.

FENERBAHCE ULKER– REAL MADRID (18:45, SK1)

V obračunu drugo in tretje uvrščenih moštev ne bomo uživali le ob odlični igri derbija kroga, temveč tudi v igri našega Luke Dončića, ki v letošnji sezoni v Evroligi v povprečju igra 15:50 minut, v tem času dosega 6.6 točk, 3.2 skoke in 0.9 podaje.
V primeru zmage košarkarjev Fenerbahceja, bi se ti izenačili z Madridčani v razmerju zmag (Real 7-2, Fenerbahce 6-3), vendar pa bo to vse prej kot lahka naloga. Glavna naloga domačinov bo umiriti tempo, pa čeprav so na zadnjih tekmah prikazali dvig forme v obrambi (tretja obramba lige, Real druga), bo vendarle težko ustaviti Real, ki je nevaren iz vseh položajev in tokrat naskakuje že četrto zaporedno zmago. Pa vendar, pred vročekrvnimi navijači v Istanbulu nobenemu moštvu ni prav lahko!

Kdo od slovenskih košarkarjev bo v 10. krogu Evrolige dosegel največ točk?

Rezultati

Loading ... Loading ...

MACCABI TEL AVIV – ANADOLU EFES (20:05, SK3)

Alen Omic

Maccabi po slabem začetku v zadnjem obdobju kaže popolnoma drug obraz, za kar gre verjetno veliko zahval na račun novega trenerja Ramija Hadarja, ki je zamenjal Ereza Edelsteina. Moštvo iz Tel Aviva je namreč doseglo pet zaporednih zmag in trenutno zaseda četrto mesto (5-3). Na drugi strani pa Efes prikazuje toplo-hladne predstave, saj jim na zadnjih petih tekmah ni uspelo povezati dveh zaporednih zmag in se tako nahajajo na enajstem mestu. Čeprav moštvo Alena Omića v Tel Avivu še nikoli ni slavilo, jim gre na roke odsotnost zaradi poškodbe Quincya Millerja in Itaya Segeva, prav tako pa se v Izrael  odpravljajo z dobro popotnico, saj so v prejšnjem krogu Crveni zvezdi nasuli kar 100 točk.
Omić, ki je proti Crveni zvezdi dosegel 2 točki sicer v povprečju na parketu preživi skoraj 7 minut, v statistiko pa beleži po 3 točke ter 1.7 skoka na tekmo.

BROSE BAMBERG – CSKA MOSCOW
(20:00, SK2)

Zanimivo bo tudi v Nemčiji, kjer bo vodilni CSKA (8-1) gostil pri predzadnje uvrščenemu Bambergu (2-7). Favorit je znan, tako da bo, kljub poškodbi prvega strelca Moskovčanov Nanda De Coloja, vse drugo kot gladka zmaga aktualnih prvakov pravo presenečenje. Še posebej če vemo, da je Bamberg v dvanajstih medsebojnih obračunih le enkrat slavil proti CSKA-ju, da je CSKA od letošnjega junija pa do danes izgubil le obračun pri Darussafaki in če upoštevamo dejstvo, da bo CSKA igral na krilih zadnje zmage proti Baskoniji, kateri so nasulu rekordnih 112 točk. Vseeno pa je treba Nemce vzeti resno, saj igrajo doma, z malo sreče na obračunih proti Crveni zvezdi in Darussafaki (tekmi so izgubili s po eno oziroma dvema točkama razlike) pa bi danes lahko bili celo okoli štiri mesta višje.