Obračun na divjem zahodu znova Warriorsom

Ponoči sta bili v ligi NBA odigrani le dve srečanji, a dogajanje ni bilo nič manj pestro.
V prvem obračunu sta se udarila lanska finalista zahoda, kjer pa se je še enkrat več pokazalo, da so aktualni prvaki za Spurse, ki še vedno igrajo brez  prvi dveh zvezdnikov Leonarda in Parkerja, enostavno premočni.

Čeprav so domačini prvi polčas dobili s petimi točkami razlike, so gostje v nadaljevanje stopili na plin in tretjo četrtino dobili za 11 točk, četrto pa celo za 14. Ob visoki zmagi s 112:92, je velika četverica Bojevnikov skupaj dosegla kar 88 točk –  Kevin Durant (24 tolk, 8 skokov, 5 podaj), Draymond Green (16 točk, 5 skokov, 7 podaj), Klay Thompson (27 točk, 3 skoki, 2 podaji), Steph Curry (21 točk, 8 skokov, 4 podaje). Pri Spursih je bil ponovno najbolj razpoložen LaMarcus Aldridge s 24 točkami in 10 skoki, sledila pa sta mu le Pau Gasol (11 točk, 6 skokov) in Kyle Andeson (16 točk, 7 skokov).

Golden state je s 6 zmagami in 3 porazi na drugem mestu, San Antonio pa s polovično uspešnostjo 4-4 na desetem mestu zahoda.

V drugem obračunu večera sta se v Portlandu pomerila domači Trail Blazersi in Jezerniki iz Los Angelesa, ki so morali v končnici priznati premoč s 110:113. Na strani zmagovalcev so bili tokrat strelsko izjemno razpoloženi Damina Lillard z 32 točkami, CJ McCollum z 22 točkami in Jusuf Nurkić z 28 točkami. Goste sta v igri držala predvsem Brook Lopez z 27 točkami in Kyle Kuzma, ki jih je dodal 22. So pa tokrat Jezerniki pogrešali doprinos Lonza Balla, ki se v 28 minutah ni vpisal med strelce (0/1 za dve, 0/1 za tri).
Moštvi sta bili 15 sekund pred koncem izenačeni pri 110:110, nato pa je stvari v svoje roke vzel Lillard in 0,7 sekunde do konca srečanja zadel trojko čez roko Ingrama.

Los Angeles tako ostaja na 13. mestu, Portland pa se je povzpel na 8. mesto zahoda.