Ob vrnitvi na parket Jokić do prvega trojnega dvojčka v karieri

V severnoameriški Ligi NBA se je na parket po nekaj tekmah odsotnosti zaradi poškodbe kolka, vrnil srbski zvezdnik Nikola Jokić, in takoj pokazal vse svoje mojstrstvo. Jokić je tekmo med Denver Nuggetsi in Milwaukee Bucksi zaključil z 20 točkami, 13 skoki in 11 podajami, in tako vknjižil svoj prvi trojni dvojček v karieri.

Denver je na domačem parketu ugnal Milwaukee, s 121:117, in mu zadal še deseti poraz na zadnjih 11 tekmah. Moštvu iz Kolorada se je odprlo ob koncu druge četrtine, v tretjem delu igre pa je vodstvo Nuggetsov naraslo že na 22 točk. Milwaukeeju se je kljub temu uspelo v končnici približati na vsega točko zaostanka (112:113), a je Denver odgovoril z delnim izidom 8-2, in zapečatil usodo Jelenčkov.

Zanimivo je bilo v Houstonu, kjer so Houston Rocketsi upokojili dres kitajskega velikana Yao Minga, in po podaljšku ugnali Chicago Bullse, s 121:117. Blestel je James Harden, ki je dosegel 42 točk, zbral pa še 12 skokov in devet podaj, v končnici dodatnih petih minut igre pa odgovornost prevzel v svoje roke, in preko Paula Zipsterja zadel met, s katerim si je Houston priigral prednost, ki je niso več izpustili iz rok.

Svoj 25. trojni dvojček sezone, in 62. v karieri, je na dvoboju med Oklahomo City Thunder in Memphis Grizzliesi vknjižil Russell Westbrook. Tekmo je zaključil z 38 točkami, 13 skoki in 12 podajami, ob tem pa je kar 19 točk dosegel v zadnji četrtini. V zadnjih treh minutah tekme je dosegel vseh 15 točk Oklahome City, in ji pomagal do zmage, s 114:102.