Ob odsotnosti Dragića Miami znova nemočen v drugem polčasu, osem točk Udriha

Miami Heati nadaljujejo z nizom slabih rezultatov. Tretji zaporedni poraz, skupno četrti na zadnjih petih tekmah, so jim zadali Los Angeles Clippersi, ki so bili v Staples Centru boljši s … Miami je znova pokopala izjemno slaba igra v drugem polčasu, še posebej na samem začetku tretje četrtine, ko so v šestih minutah igre, dosegli le sedem točk.

Ob odsotnosti Gorana Dragića, ki je v sredo zapustil ekipo in se zaradi poškodbe leve mečne mišice vrnil v Miami, je tekmo v udarni peterki Heata začel Beno Udrih. Dosegel je osem točk in vknjižil tri podaje, toda z njim na parketu je Miami tekmo izgubljal s kar 27 točkami razlike. Največ točk, 19, je pri Heatu dosegel Gerald Green, pri Clippersih jih je 19 dosegel Cole Aldrich.

Moštvo iz Floride je v tekmo krenilo občutno bolje in si v drugi četrtini priigralo že 16 točk naskoka (47:31), toda Clippersi, ki na zadnjih tekmah igrajo odlično, so še pred glavnim odmorom prednost Miamija skoraj prepolovili in semafor je ob koncu prvega polčasa kazal 52:45 v korist Heata. Los Angeles je tretjo četrtino nato začel z delnim izidom 24:5, in se oddaljil na 69:57, na koncu pa se je prav ta niz izkazal za ključnega ob zmagi Clippersov.

V zadnji četrtini je naskok moštva iz Mesta Angelov že presegel 20 točk, Heati pa so v drugem polčasu znova izgledali povsem nemočno. V končnici je Vročica nekoliko znižala zaostanek, a to ni pomagalo pri novem visokem porazu.

Presenetljiv poraz, šele tretji v sezoni, so v Koloradu proti Denver Nuggetsom doživeli aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi. Nuggetsi so preživeli odličen večer Stephena Curryja, ki je vknjižil 38 točk in devet podaj, na krilih 28 točk Danila Gallinarija slavili zmago s 112:110.

Denver si je ključno prednost priigral v tretji četrtini, ko se je z delnim izidom 19:5 v zadnjih petih minutah zadnje četrtine oddaljil na deset točk naskoka, in to prednost odnesel tudi v zadnjo četrtino. Dve minuti pred koncem se je Golden Stateu uspelo približati na 102:97, a so se Nuggetsi znova oddaljili na 109:102. Po polaganju Harrisona Barnesa in trojki Curryja, ki je v zadnji četrtini dosegel 20 točk, je semafor kazal 109:107 v korist Denverja.

Ob napadu za prevzem vodstva, je Gallinari Curryju ukradel žogo, Gary Harris pa je zadel oba prosta meta za 111:107. V naslednjem napadu je met za tri točke, s katerim je Golden State približal na 111:110, zadel Klay Thompson. Gallinari je v naslednjem napadu zadel prvega, zgrešil pa drugi prosti met, trojka Thompsona ob zvoku sirene pa ni našla svojega cilja.

New York Knicksi so v mestnem derbiju izgubili proti Brooklyn Netsom, s 104:110. Kratkohlačniki so zaigrali brez poškodovanega Carmela Anthonyja, izgubili pa so prvič po dveh zaporednih zmagah. Za Brooklyn je bila to prva zmaga po več kot mesecu dni.

Po polovici sezone imajo New York Knicksi na svojem računu 20 zmag in 21 porazov. Zaenkrat so zbrali tri zmage več, kot v prejšnji sezoni, zasedajo pa deseto mesto v letos izjemno močni Vzhodni konferenci.

Še pet minut pred koncem tekme so imeli Knicksi dve točki prednosti, nato pa so Mrežice z delnim izidom 10:2 prevzele nadzor nad tekmo in povedle s 100:94. Tekmo so igralci Brooklyna nato brez večjih pretresov pripeljali do konca.

Do priložnosti za igro je po več kot desetih dneh znova prišel Saša Vujačić in v štirih minutah enkrat vrgel na koš, ter izgubil eno žogo. V mesecu januarju je Mariborčan na osmih tekmah zbral osem minut. Najboljši strelec New Yorka je bil Derrick Williams, ki je z 31 točkami izenačil svoj rekord kariere, na drugi strani jih je 20 dosegel Brook Lopez.

Liga NBA, redni del sezone, 13. 1.:

CHARLOTTE – Atlanta 107:84 (20:19, 25:17, 35:22, 27:26)
(Walker 23 (5 podaj), Zeller (10 skokov) in Lin (5 skokov) po 19; Millsap 20 (5 skokov), Bazemore in Teague po 9)

WASHINGTON – Milwaukee 106:101 (29:18, 27:25, 15:31, 35:27)
(Wall 19 (8 podaj, 5 skokov), Sessions 15 (5 podaj); Middleton 25 (5 skokov, 5 podaj), Parker 22 (6 skokov))

BROOKLYN – New York 110:104 (29:20, 25:31, 20:24, 36:29)
(Lopez 20 (8 skokov, 5 podaj), Young 19 (11 skokov); Williams 31 (7 skokov), Afflalo 18)

BOSTON – Indiana 103:94 (28:24, 29:25, 21:27, 25:18)
(Thomas 28, Crowder 25; George 23 (8 skokov), G. Hill 13)

HOUSTON – Minnesota 107:104 (23:24, 34:26, 24:27, 26:27)
(Harden 27 (11 podaj), Jones 16 (9 skokov); Wiggins 28, Martin 22)

OKLAHOMA CITY – Dallas 108:89 (30:20, 35:22, 18:22, 25:25)
(Durant 29 (10 skokov), Ibaka 20 (11 skokov); Barea 18 (6 podaj), Mejri 17 (9 skokov))

DENVER – Golden State 112:110 (32:25, 23:29, 28:19, 29:37)
(Gallinari 28 (5 skokov), Barton 21 (6 skokov); Curry 38 (9 podaj, 5 skokov), Barnes 18)

PORTLAND – Utah 99:85 (18:19, 25:18, 34:25, 22:23)
(Lillard 21 (10 podaj, 7 skokov), McCollum 15 (8 podaj); Hayward (9 podaj, 6 skokov) in Hood po 190, Lyles 16)

Sacramento – NEW ORLEANS 97:109 (19:28, 25:31, 21:31, 32:19)
(Cousins 32 (12 skokov), Rondo 17 (10 podaj, 5 skokov); Davis (10 skokov) in Gordon (6 skokov, 5 podaj) po 24, Anderson in Cole po 18)

LA CLIPPERS – Miami 104:90 (17:25, 28:17, 34:17, 25:21)
(Aldrich 19 (7 skokov), Pierce (9 skokov), Paul (12 podaj, 5 skokov) in Crawford po 15; Green 19, Wade 16 (8 skokov, 6 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Beno Udrih (Miami Heat) – 28 minut, 8 točk (1/4 za dve, 2/3 za tri), 3 podaje in 2 izgubljeni žogi.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 4 minute (0/1 za tri) in 1 skok.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe ni igral.