Nova zmaga Miamia, nov poraz prvakov in podprvakov

Na prvi decemberski večer je bilo v ligi NBA odigranih šest obračunov, v kateri smo lahko videli tudi nov poraz aktualnih prvakov ter podprvakov in pa novo odlično predstavo Gorana Dragića, ki je z Miamijem prišel do druge zaporedne zmage.

Kot omenjeno, so prvaki iz Clevelanda doživeli nov poraz, ki pa ni toliko presenetljiv, kolikor je presenetljiva razlika s katero so izgubili. Los Angeles Clippersi so jih v gosteh namreč premagali s kar 19 točkami razlike (113:94). Še posebej v oči bode neučinkovitost Jamesa in Lovea, ki sta oba dosegla po, zanju skromnih 16 točk, skupaj pa sta vpisala »le« 9 skokov. Sicer so prvaki dobili prvo in zadnjo četrtino, a zgolj s štirimi oziroma z eno točko razlike, medtem ko so Clippersi drugo in tretjo dobili s skupno razliko 61:37. Pri zmagovalcih je bil tokrat najbolj razpoložen JJ Redick s 23 točkami, svoje pa sta dodala še Paul s 16 točakmi in Griffin s 13 točkami in 11 skoki.
Ekipi sta poravnani po številu zmag in porazov (15-4), a imajo Clippersi tekmo manj.

Izjemno napeto je bilo na obračunu Houstona in Golden State Warriorsov, ki so morali po dveh podaljških Raketam priznati poraz s 132:127. Tekmo je zaznamovalo ogromno število metov za tri, saj sta jih ekipi skupaj vrgli kar 88, pri tem pa nista bili ravno uspešni. To še posebej velja za aktualne podprvake, ki so imeli let 27.3 % met za tri (12/44). Razlog za neuspeh gre po eni strani iskati v razpoloženem Hardnu, ki je vpisal trojni dvojček (29 točk, 15 skokov, 13 podaj), imel pa je tudi veliko pomoči Andersona (29 točk) in Gordona (23 točk) ter po drugi strani v nerazpoloženem Thompsonu, ki je dosegel zanj skromnih 15 točk. Je bil pa toliko bolj, ob Durantu (39 točk, 13 skokov) in Curryu (28 točk) tokrat razpoložen Green, ki je vpisal dvojni dvojček (20 točk, 15 skokov).
Moštvi sta sicer dobili po dve četrtini, bili v prvem podaljšku izenačeni (10:10), nato pa je v zadnjih treh minutah drugega podaljška igro v svoje roke vzel razpoloženi Harden in s trojko in zadetima prostima metom odločil zmagovalca in svoji ekipi zagotovil 12. letošnjo zmago, Warriorsi pa so vknjižili še tretjo letošnji poraz.

Zagotovo pa so lahko optimistični pri Miamiu, ki je po dolgem času dosegel dve zaporedni zmagi. Tokrat so slavili na gostovanju pri Utahu, kjer so tekmo ponovno dobili v zadnjih minutah obračuna, ko je stvari ponovno v roke vzel Goran Dragić. Gogi je namreč  v zadnji četrtini dosegel kar polovico točk Miamia (14 od 28) predvsem pa je s svojo mirnostjo poskrbel, da so bili soigralci zbrani do konca in tekmo v končnici dobil s 111:110, pa čeprav so domačini v zadnjih sekunadh zapravili možnost za zmago. K zmagi je Dragić prispeval 27 točk, dodal pa je še 4 skoke in 6 podaj. Z zmago se je Miami povzpel na 11. mesto v zahodni konferenci.

Liga NBA, redni del sezone, 1. 12.:

Dallas Maverciks – CHARLOTTE HORNETS  87-97
(Barnes 17, Anderson 15 ; Walker 18, Kidd-Gilchrist 14)

MILWAUKEE BUCKS – Brooklyn Nets  111:93
Antetokounmpo 23, Parker 22 ; Lopez 15, Kilpatrick 14)

Orlando Magic – MEMPHIS GRIZZLIES  94:95
(Fournier 28, Vucevic 18 (11 skokov) ; Gasol 25, Daniels 19)

LOS ANGELES CLIPPERS – Cleveland Caveliers  113:94
(Redick 23, Paul 16, Griffin 13 (11 podaj) ; Irving 28, James 16, Love 16)

MIAMI HEAT – Utah Jazz  111:110
(Dragić 27, Johnson 24, Hayward 32, Johnson 18)

HOUSTON ROCKETS – Golden State Warriors  132:127
(Harden 29 (15 skokov, 13 podaj), Anderson 29, Gordon 23 ; Durant 39 (13 skokov), Curry 28,  Green 20 (15 skokov)

Slovenci v ligi NBA (2016/2017)

Goran Dragić (Miami Heat); 36 minut, 27 točk (8/18 za dve, 2/3 za tri, 5/7 PM), 4 skoki, 6 podaj