Nova mojstrovina Curryja, v Washingtonu je dosegel 51 točk

Trenutno najboljši košarkar na svetu in aktualni najkoristnejši igralec Lige NBA, Stephen Curry, je v prestolnici Združenih držav Amerike znova pokazal vse svoje mojstrstvo, in z 51 točkami vodil Golden State Warriorse do zmage nad Washington Wizardsi, s 132:121.

Curry je zadel svojih prvih šest metov iz igre, in že v prvi četrtini dosegel 25 točk. Na glavni odmor je odšel s 36 točkami, v prvem polčasu pa je zgrešil le enega od 14 metov iz igre. V tretjem delu igre se je nekoliko ohladil, in izgledal skoraj človeško, ko je zgrešil sedem od desetih metov iz igre. Kljub vsemu pa je Curry tekmo zaključil z 11 zadetimi meti za tri točke, in tako le za eno trojko zaostal za rekordom Lige NBA.

Warriorsi so z zmago izenačili najboljši začetek sezone po 49 tekmah (45/4), rekord, ki so ga od sezone 1966/67 držali Philadelphia 76ersi. Bojevniki so hkrati preživeli najboljši strelski izkupiček sezone za Johna Walla, ki je v senci Curryja dosegel 41 točk.

Dinamični duo Oklahoma City Thunderjev, Kevin Durant in Russell Westbrook, je znova poskrbel za novo zmago Gromov. Durant je dosegel 37 točk, vključno s trojko 0,5 sekunde pred koncem, s katero je Oklahomi prinesel zmago nad Orlando Magici, s 117:114, Westbrook pa je vknjižil še tretji zaporedni trojni dvojček, s 24 točkami, 19 skoki (rekord kariere) in 14 podajami.

Oklahoma je dobila zadnjih pet tekem, vključno z 12 od zadnjih 13. Durant je že na 36 zaporednih tekmah dosegel vsaj 20 točk. Westbrook je v tej sezoni zbral že osem trojnih dvojčkov, kar pet jih je vknjižil na zadnjih 11 tekmah. Hkrati je bil to 27. trojni dvojček njegove kariere, s tem pa se je na drugem mestu lestvice aktivnih igralcev izenačil z Rajonom Rondom. Pred njima je le LeBron James, z 39 trojnimi dvojčki.

Orlando je na začetku zadnje minute tekme vodil, nato pa je rezultat na 114 s polaganjem poravnal Westbrook. Serge Ibaka je v naslednjem napadu Magicov blokiral Victorja Oladipa, ki je tekmo zaključil s 37 točkami, skok pa je pobral Dion Waiters. Ta je žogo hitro spravil do Duranta, ki je hladnokrvno zadel trojko za zmago.

Na krilih Dwyanea Wadea, ki je po najslabšem prvem polčasu v karieri, v drugem dosegel 16 od svojih 18 točk, so Miami Heat v Dallasu premagali Maverickse, s 93:90, in se tako pobrali po porazu v Houstonu. Serijo treh gostujočih tekem bo moštvo iz Floride zaključilo v petek v Charlotteu proti Hornetsom.

Slovenska predstavnika sta tokrat skupaj dosegla 15 točk. Goran Dragić je nekoliko slabše metal iz igre, zadel je le tri od desetih metov, ustavil se je pri sedmih točkah, temu pa dodal še sedem podaj in štiri skoke. Svoj zadnji skok si je priboril po zgrešenem metu Raymonda Feltona, ki je v zadnjih sekundah srečanja skušal izsiliti podaljšek. Beno Udrih je dosegel osem točk, od sedmih metov iz igre je zadel štiri, vknjižil pa še tri skoke in dve podaji.

Najboljši strelec Miamija je bil Chris Bosh z 20 točkami, pri tem pa je štirikrat uspešno skočil za žogo. Dwyane Wade je iz igre zadel le šest od 19 metov, ustavil pa se je pri 18 točkah in osmih skokih. V prvem polčasu je Wade zgrešil kar deset od enajstih metov iz igre. Pri Dallasu je blestel Dirk Nowitzki z 28 točkami, kar 20 jih je dosegel v drugem polčasu.

Tako Wade, kot Nowitzki sta se razigrala v tretji četrtini, v kateri sta skupaj dosegla 21 točk, po delnem izidu 12:0, med katerim je Wade dosegel osem točk, pa je Miami povedel s 67:59, za tem pa se ni več oziral nazaj. Dallasu se je dvakrat uspelo nevarno približat, nazadnje malo manj kot minuto in pol pred koncem tekme, na 89:87, nato pa je trojko zadel Luol Deng. Z zadetim metom za tri je na drugi strani sicer odgovoril Nowitzki, na drugi strani pa je Wade zadel enega od dveh prostih metov, in postavil končni izid tekme, 93:90 za Miami.

Liga NBA, redni del sezone, 3. 2.:

CHARLOTTE – Cleveland 106:97 (23:23, 26:35, 33:17, 24:22)
(Lin 24 (8 podaj, 5 skokov), Williams 16; Irving 26 (5 podaj), James 23 (6 skokov, 6 podaj))

Philadelphia – ATLANTA 86:124 (17:27, 25:31, 20:30, 24:36)
(Stauskas 17, Caanaan 11; Hardaway Jr. (7 skokov) in Scott (9 skokov) po 13, Bazemore, Muscala, Sefolosha (6 skokov) in Schroder (5 skokov) po 12)

BOSTON – Detroit 102:95 (27:16, 29:20, 22:24, 24:35)
(Thomas 17 (7 podaj, 5 skokov), Bradley 15; Jackson 17 (7 podaj), Ilyasova in Drummond (13 skokov) po 16)

Brooklyn – INDIANA 100:114 (23:26, 20:36, 34:25, 23:27)
(Lopez 21 (8 skokov), Johnson 20 (9 podaj); Miles 27, George 17 (6 podaj))

Washington – GOLDEN STATE 121:134 (28:43, 32:31, 32:29, 29:31)
(Wall 41 (10 podaj), Beal 18; Curry 51 (7 skokov), Thompson 24)

OKLAHOMA CITY – Orlando 117:114 (32:32, 34:33, 30:29, 21:20)
(Durant 37 (5 skokov, 5 podaj), Westbrook 24 (19 skokov, 14 podaj); Oladipo 37 (7 skokov), Vučević in Hezonja po 16)

Dallas – MIAMI 90:93 (21:21, 25:26, 19:27, 25:19)
(Nowitzki 28, Parsons 12 (7 skokov); Bosh 20, Wade 18 (8 skokov))

SAN ANTONIO – New Orleans 110:97 (30:27, 23:18, 30:34, 27:18)
(Aldirdge 36 (6 skokov), Leonard 26 (5 skokov); Davis 28 (10 skokov), Holiday 20 (5 podaj))

UTAH – Denver 85:81 (21:23, 19:23, 21:17, 24:18)
(Hayward (5 podaj) in Favors (11 skokov) po 16, Gobert 12 (5 skokov); Gallinari 24, Faried 14 (5 skokov))

Sacramento – CHICAGO 102:107 (25:34, 32:26, 18:20, 27:27)
(Cousins 30 (11 skokov), Collison 19; Moore 24 (5 skokov), Rose 21 (9 podaj, 6 skokov))

LA Clippers – MINNESOTA 102:108 (27:27, 28:26, 19:23, 28:32)
(Paul 22 (8 podaj), Crawford 21; Wiggins 31, Towns (12 skokov) in LaVine 17)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 7 točk (2/8 za dve, 1/2 za tri), 4 skoki, 7 podaj in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Miami Heat) – 15 minut, 8 točk (4/6 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki, 2 podaji in 2 izgubljeni žogi.