Nova lekcija Tajfuna Krki

Tajfun je v 3. krogu Lige ABA zabeležil še drugo zmago, saj je v domači dvorani v celjskem Golovcu s kar 74:51 odpravil Krko, ki je izgubila še drugič v treh tekmah.

0710_zimic_00
Pobuda gostov

Pa ni kazalo uvodoma, da se bo tako končalo. Krka je hitro ušla, najprej s trojko Luke Lapornika na 0:5, potem na 9:13. Svoje je dodal še razigrani Žiga Dimec (9:18). V drugi četrtini so domačini zaigrali boljše, Krka pa nezbrano v napadu, kjer je na prelahak način zapravljala mete. Tajfun je pred koncem prvega polčasa ujel Dolenjce (28:29).

Serija Tajfuna

Očitno je odmor bolje del Tajfunu, ki je s serijo 9:0 začel drugi polčas, pred zadnjo četrtino pa so imeli Šentjurčani 10 točk naskoka. Domače slavje zmage se je začelo, ko je Jacob Parker zadel trojko za 63:44.

Izvrstni Zimić

Tekmo sezone je odigral Emir Zimić, ki je 11 točkam dodal 12 skokov. To po zaslugi BiH reprezentanta pa je Tajfun prepričljivo dobil tudi skok (34:22).