Nova dobra predstava Vujačića, a poraz New Yorka

New York Knicksi so bili v Sacramentu blizu zmage, tudi po zaslugi Saše Vujačića, a je bil zaostanek 19 točk iz tretje četrtine prevelik zalogaj. Kratkohlačniki so tako izgubili še četrto tekmo zapored, Vujačić pa je na parketu preživel 18 minut in dosegel osem točk.

Chicago Bullsi so na domačem parketu prekinili niz treh zaporednih porazov. S 83:80 so premagali Los Angeles Clipperse, Pau Gasol pa je ob tem dosegel 24 točk. Biki so znova zapravili visoko prednost 16 točk, zmago pa je 45 sekund pred koncem potrdil Derrick Rose s ‘floaterjem’ za 83:77. Prav Rose se je v zadnji četrtini izkazal za moža odločitve, saj je v zadnjih 12 minutah igre dosegel devet od svojih 11 točk, ob tem pa je drugi polčas odigral brez zaščitne maske, ki jo nosi že vse od poškodbe očesa na prvem dnevu priprav.

Jimmy Butler, ki je v sredo proti Bostonu s 36 točkami postavil nov rekord kariere, se je tokrat ustavil pri 14 točkah, osmih podajah in petih skokih. Najboljši strelec Clippersov je bil Blake Griffin z 18 točkami, toda prvi zvezdnik moštva iz Los Angelesa je bil po tem, ko je Taja Gibsona ob eni izmed akcij udaril v obraz, v tretji četrtini izključen.

New York Knicksi še naprej ne najdejo poti iz krize. Po tem, ko so v soboto najprej izgubili proti Milwaukee Bucksom, so Kratkohlačniki v minulem tedni izgubili še tri zaporedne tekme, vse proti ekipam iz Zahodne konference. V četrtek so tako morali priznati premoč Sacramento Kingsom, ki so bili boljši z 99:97. Ob tem je moštvo iz New Yorka skoraj nadoknadilo 19 točk zaostanka iz tretje četrtine, a za veliki preobrat je v končnici zmanjkalo moči.

Zelo dobro predstavo je znova prikazal Saša Vujačić, ki mu glavni trener Derek Fisher na zadnjih dveh tekmah namenja veliko več priložnosti. Vujačić se mu je proti Kraljem oddolžil z osmimi točkami in dvema skokoma, Mariborčan pa je bil edini igralec New Yorka, ki je na parketu preživel več kot 15 minut, in so Knicksi ob tem ustvarili pozitiven rezultat (+8).

Najboljši strelec Knicksov je bil Carmelo Anthony s 23 točkami, na drugi strani jih je DeMarcus Cousins dosegel 27 in zbral 11 skokov, Rajon Rondo pa je bil s 16 točkami, 12 podajami in devetimi skoki blizu trojnega dvojčka.

Liga NBA, redni del sezone, 10. 12.:

BROOKLYN – Philadelphia 100:91 (24:13, 28:31, 18:30, 30:17)
(Bargnani 23 (6 skokov), Young 18 (11 skokov); Okafor 22 (10 skokov), McConnell 17)

CHICAGO – LA Clippers 83:80 (23:24, 21:11, 20:19, 19:26)
(Gasol 24 (6 skokov), Butler 13 (8 podaj, 5 skokov); Griffin 18 (11 skokov), Paul 12 (5 podaj))

OKLAHOMA CITY – Atlanta 107:94 (35:28, 25:21, 23:26, 24:19)
(Durant 25 (12 skokov, 10 podaj), Ibaka (10 skokov) in Westbrook (10 podaj, 6 skokov) po 23; Bazemore 22, Teague 18 (5 skokov))

SACRAMENTO – New York 99:97 (24:16, 22:23, 30:26, 23:32)
(Cousins 27 (11 skokov), Rondo (12 podaj, 9 skokov) in Collison po 16; Anthony 23 (14 skokov), Afflalo 14)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 18 minut, 8 točk (1/1 za dve, 2/6 za tri) in 2 skoka.