Nov uspeh Ljubljane

Rubrika: Naši na tujem

Ekipa 3×3 Ljubljana je 5. in 6. avgusta nastopala na tretji postaji World Toura v Pragi. Ljubljančani so v velikem finalu izgubili proti ekipi Novi Sad AlWahda in osvojili drugo mesto.

Košarkarji Ljubljane, za katero so nastopili Blaž Črešnar, Jasmin Hercegovac, Aleš Kunc in Želimir Zagorac, so bili drugi nosilci turnirja v Pragi. Ljubljančani so v skupinskem delu zabeležili zmago proti bosanski ekipi Vitez in poraz proti češki Ostravi, a kljub porazu prvi del končali na vrhu skupine B.

V nedeljo so ljubljanski košarkarji premagali srbsko ekipo Beograda (15:10), v polfinalu pa so bili boljši od ekipe Zemuna. V velikem finalu se je Ljubljana pomerila z Novim Sadom Alwahda in izgubila z 21:11. Prejšnji teden so v finalu turnirja World Tour na Japonskem nastopili košarkarji Pirana in tako kot Ljubljančani v finalu izgubili proti ekipi iz Združenih Arabskih Emiratov. Aleš Kunc (Ljubljana) je osvojil prvo mesto v Shoot-Out tekmovanju, kjer košarkarji vržejo 10 metov iz vrha rakete.