Goran Dragić se je razveselil zmage tudi na Instagramu

Na zadnji novembrski dan je bilo v ligi NBA odigranih devet obračunov, deseti, ki bi moral biti odigran med Sacramentom in Philadelphijo pa je bil odpovedan zaradi, kot so zapisali na uradni strani, nevarnih razmer na parketu dvorane.

No bolj kot to je pomembno, da so tokrat na parket stopili vsi trije slovenski košarkarji in prav vsi so se veselili zmage.
Beno Udrih je z Detroitom slavil na gostovanju pri Bostonu (121-114), kjer pa sicer v 12 minutah ni uspel doseči točk, je pa vpisal skok in dvakrat uspešno zaposlil soigralca. Sta bila pa tokrat dosti bolj uspešna Udrihova soigralca Caldwell-Pope s 25 točkami in Drummond z dvojnim dvojčkom (20 točk, 17 skokov).

Nekoliko uspešnejši je bil tokrat Saša Vujačić, ki je k tesni zmagi Knicksov na gostovanju pri Minnesoti (106:104) prispeval 5 točk. Knicksi so napeto tekmo dobili navkljub izjemni predstavi Townsa, ki je gostom nasul kar 47 točk (18 skokov) in sicer zahvaljujoč neuničljivemu Carmelu Anthonyu, ki je tekmo po samostojni akciji odločil 2.3 sekunde pred koncem tekme, nato pa v zadnjih dveh sekundah ob izvajanju avta še prestregel žogo in tako preprečil morebitno presenečenje Minnesote.

Še nekoliko uspešnejši je bil tokrat Goran Dragić, ki je z Miamijem vpisal novo zmago (106:98). Na gostovanju je Dragić v 34 minutah dosegel 16 točk ter dodal še 3 skoke in 7 podaj, ponovno pa se je izkazal tudi najboljši skakalec lige Whiteside, ki je 25 točkam dodal še 16 skokov. Obračun je bil sicer večji del izenačen, saj sta obe moštvi dobili po dve četrtini, razlika pa se je ves čas gibala okoli petih točk razlike v korist ene in druge ekipe. V zadnji četrtini so Heati stopili na plin, jo zahvaljujoč Dragiću, ki je dosegel polovico svojih točk (8), dobili za 13 točk in si tako zagotovili peto letošnjo zmago.

Great team win!!! Boy that altitude in the Mile-High City is not a joke! #TheDragon 🐲

A photo posted by Goran Dragic (@the_1_dragon) on

Zanimivo pa je bilo tudi na obračunu Washingtona in Oklahome, ki je kljub novi izjemni predstavi in trojnem dvojčku (35 točk, 14 skokov, 11 podaj) Westbrooka slavila šele po podaljšku in sicer s 115:126. To je bil že deveti trojni dvojček Westbrooka v letošnji sezoni, s katerim je na večni lestvici že prehitel LeBrona Jamesa.

Liga NBA, redni del sezone, 30. 11.:

DETROIT PISTONS – Boston Celtic  121:114
(Caldwell-Pope 25, Harris 21, Drummond 20 (17 skokov)  ; Thomas 27, Olynyk 19)

Memphis Grizlies – TORONTO RAPTORS  105:120
(Harrison 21, Daniels 19, Gasol 18 ; Lowry 29, DeRozam 24, Carroll 17)

LOS ANGELES LAKERS – Chicago Bulls  96:90
(Clarkson 18, Williams 18 ;  Butler 22, Wade 17)

Washington Wizards – OKLAHOMA CITY THUNDER  115:126 (po podaljšku)
(Beal 31, Morris 19, Wall 15 ;  Westbrook 35 (14 skokov, 11 podaj), Oladipo 25)

NEW YORK KNICKS – Minnesota Timberwolves  106:104
(Porzingis 29 (8 skokov), Anthony 14, Kuzminskas 14 ; Towns 47  (18 skokov), Wiggins 19)

SAN ANTONIO SPURS – Dallas Mavericks  94:87
(Mils 23, Leonard 21; Matthews 26, Barnes 17)

MIAMI HEAT – Denver Nuggets  106:98
(Whiteside 25 (16 skokov), Ellington 22, Johnson 18 ; Jokić 17 (14 skokov), Chandler 17, Nelson 17, Gallinari 17)

Atlanta Hawks – PHOENIX SUNS  107:109
(Schroder 31, Bazemore 22, Hardaway Jr. 21, Howard 17 (14 skokov) ; Knight 23, Dudley 17, Tucker 17)

Indiana Pacers – PORTLAND TRAILBLAZERS  109:131
(Teague 25, Turner 19 (10 skokov) ; Lillaard 28 (10 podaj), Harkless 23)

Slovenci v ligi NBA (2016/2017)

Beno Udrih (Detroit Pistons); 12 minut, 0 točk  (0/3 za dve), 1 skok, 2 podaji
Saša Vujačić (New York Pistons): 10 minut, 5 točk (1/2 za dve, 1/2 za tri, 0/0 PM), 3 skoki, 1 podaja
Goran Dragić (Miami Heat): 34 minut, 16 točk (6/14 za dve, 0/3 za tri, 4/6 PM), 3 skoki, 7 podaj