Nov trener Heliosa začel s prepričljivo zmago

V torek se je s tekmo med LTH Castings in Helios Suns začelo 17. kolo Lige Nova KBM. Na srečanje v ŠD Poden so do zmage prišli Domžalčani (85:54), ki so prvič igrali pod taktirko novega trenerja Dejana Čikića. Preostale tekme 17. kola bodo na sporedu v sredo, petek in soboto.

cikic

Liga Nova KBM, 17. krog, 31.1
LTH Castings – HELIOS SUNS 54:85 (13:23, 15:19, 12:21, 14:22)
Abramovič 16, Grubelič 9, Čučovič 6; Atanacković 24 (6 skokov), Jones 19 (8 skokov), Močnik 12 (9 podaj).

Škofjeloški prvoligaš, ki se je pred srečanje 17. kola sporazumno razšel z ameriškima košarkarjema Victorjem Robbinsom in Ninom Williamsom, je doživel šestnajsti poraz v tej sezoni. Tokrat so morali pred domačimi gledalci premoč priznati košarkarjem domžalskega Heliosa. Po izenačenih uvodnih minutah, ko so gostitelji v dvorani Poden povedli s 7:5, so nadzor nad dogajanjem prevzeli Domžalčani z novim trenerjem Dejanom Čikićem, ki je na čelo ekipe stopil v ponedeljek. Že v prvi četrtini so si gostje priigrali 11 točk naskoka (11:22). Razlika je naraščala tudi v drugem delu, ko so gostje povišali na +18 (16:34) in +19 (23:42), ko je bil zmagovalec praktično znan.

Tretjo četrtino so gostje iz Domžal začeli z delnim izidom 18:0, do konca tega dela tekme je domačim uspelo zmanjšati razliko na 23 točk. V zadnjih desetih minutah so košarkarji Helios Suns zgolj potrdili deseto zmago v tej sezoni (85:54) in skočili na šesto mesto na prvenstveni lestvici.

Najboljši strelec v dres Škofjeločanov je bil novinec v ekipi Robert Abramovič, ki je dosegel 16 točk, pri aktualnih državnih prvakih iz Domžal pa je Simo Atanacković dosegel 24 točk in zbral šest skokov.

Domžalčane nov izziv čaka v soboto, ko bodo v zaostali tekmi 12. kola gostovali pri Tajfunu. Košarkarji LTH Castings bodo tekmo 18. kola odigrali v soboto, 11. februarja, proti laškemu Zlatorogu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Rade Mijanović, trener LTH Castings:
“Zaslužena zmaga gostov. Mi smo se danes spet našli v nekem novem položaju, dobili smo novega igralca in potrebovali bomo nekaj časa, da se uigramo. Obramba danes sicer niti ni bila tako slaba, smo pa občutno preslabo igrali v napadu. Znova smo zbrali preveč izgubljenih žog in tako ostali brez možnosti za presenečenje.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:
Fantje, ki jim čestitam za zmago, so v Škofjo Loko prišli zelo motivirani in že na začetku, predvsem po zaslugi napadalnega skoka, naredili večjo prednost. Izkoristili smo premoč v raketi, zaradi česar so morali košarkarji LTH Castings zgostiti obrambo, mi pa smo tako prišli do odprtih metov z razdalje. Ta zmaga je zdaj za nami in že razmišljamo o naslednjih tekmah, saj nas čaka naporen ritem tekem v vseh tekmovanjih.