Nov strelski šov Stephena Curryja – tokrat se je ustavil pri 53 točkah

V Ligi NBA je sobota minila v znamenju najkoristnejšega igralca minule sezone, Stephena Curryja, ki je znova poskrbel za strelski šov. Ob zmagi Golden State Warriorsev nad New Orleans Pelicansi, s 134:120, je dokazal, da mu Pelikani očitno odlično ustrezajo – dosegel je kar 53 točk, od tega le v tretji četrtini 28, in se le na točko približal osebnemu strelskemu rekordu.

Če je že na uvodni dan nove sezone Curry prišel na naslovnice s 40 točkami, doseženimi proti New Orleansu, je tokrat vse skupaj še nadgradil. V izjemni tretji četrtini je dosegel kar 28 točk, največ v karieri v eni četrtini, in v tem delu igre dosegel dve točki več, kot celotna ekipa New Orleansa. Pred zadnjo četrtino so Bojevniki vodili že s 105:91, to pa je Curryju dalo priložnost, da izpusti večji del sklepnega dela igre.

Curry je iz igre zadel 17 od 27 metov, od tega osem od 14 za tri točke, v statistiko pa je dodal še devet podaj in štiri pridobljene žoge. Skupno je bil Steph odgovoren za kar 76 točk Golden Statea (53 danih točk, in 23 po njegovi podaji), kar je največ v njegovi karieri na posamezni tekmi.

New York Knicksi so na krilih izjemno razpoloženega Carmela Anthonyja, ki je dosegel 37 točk in vknjižil še sedem skokov, premagali Washington Wizardse, s 110:117. Saša Vujačić je tekmo še enkrat več začel v prvi peterki, v 26 minutah igre pa ob nekoliko slabšem metu iz igre dosegel štiri točke, v statistiko pa vpisal še šest skokov in štiri podaje. Za Kratkohlačnike je to druga zmaga sezone v gosteh. Za primerjavo, v minuli sezoni so na gostujočih parketih zmago slavili le sedemkrat.

Memphis Grizzliesi so Brooklyn Netse strli šele v zadnji četrtini, in slavili drugo zmago sezone (101:91), kljub temu, da so pred tem že vodili s 16 točkami naskoka (88:72). Brooklyn se je dve minuti pred koncem tekme približal na 84:92, minuto pred koncem pa le še na 91:97. Toda Grizzliesi so dosegli zadnje štiri točke na tekmi, in poskrbeli, da je zmaga ostala doma. Beno Udrih je na parketu prebil 15 minut, v tem času pa dosegel osem točk.

Liga NBA, redni del sezone, 31. 10.:

Indiana – UTAH 76:97 (29:23, 20:19, 12:28, 15:27)
(Hill 17 (6 skokov), George 16; Favors 18 (7 skokov), Hood 17 (5 skokov))

Washington – NEW YORK 110:117 (29:29, 27:30, 34:28, 20:30)
(Beal 26, Wall 25; Anthony 37 (7 skokov), Galloway 14 (7 skokov))

New Orleans – GOLDEN STATE 120:134 (28:31, 37:33, 26:41, 29:29)
(Davis 26 (15 skokov), Holiday 22 (6 podaj); Curry 53 (9 podaj), Green 21 (6 skokov))

MEMPHIS – Brooklyn 101:91 (31:26, 25:19, 23:24, 22:22)
(Conley 22 (8 podaj), Randolph 15 (13 skokov); Bogdanović 19, Jack 15 (9 podaj))

Portland – PHOENIX 90:101 (23:27, 25:29, 23:18, 19:27)
(Lillard 23 (8 podaj), Aminu 16 (7 skokov, 5 podaj); Bledsoe 33 (6 podaj), Knight 27 (5 skokov, 5 podaj))

LA CLIPPERS – Sacramento 114:109 (24:31, 35:24, 24:24, 31:30)
(Griffin 37 (9 skokov, 6 podaj), Redick 23; Rondo 21 (8 podaj, 5 skokov), Gay 20 (9 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 21015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 26 minut, 4 točk (2/6 za dve, 0/4 za tri), 6 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 15 minut, 8 točk (1/5 za dve, 2/3 za tri), 2 skoka, 3 podaje in 1 blokada.