Nov slovenski poraz proti Avstrijcem

Rubrika: Evropske lige

V sredo se je z gostovanjem v Avstriji za košarkarje Zlatoroga začela končnica Pokala Sixt Alpe Adria. Na prvi četrtfinalni tekmi so Laščani morali priznati premoč Traiskirchen Lions, ki so bili boljši s 73:67, a jih zaostanek še vedno povsem ohranja v borbi za napredovanje. Povratna tekma bo v sredo na sporedu v dvorani Tri lilije.

zlatorog
Domači so srečanje začeli po svojem okusu ter si v slabih sedmih minutah že priborili 12 točk naskoka (17:5). Izbranci Aleša Pipana so za tem dolgo časa iskali pot do vrnitve v igro, svoj trenutek pa dočakali ob koncu 18. minute, ko so po zaporednih trojkah Nejca Bariča in Igorja Tratnika izid izenačili na 30:30.
Ekipi sta bili poravnani še na 32. točki, nato pa je avstrijski prvoligaš znova stopil v ospredje. Z izjemo izenačenja na 48:48 je vodil vse do začetka zadnje četrtine, ko je Barič z novo trojko poskrbel za vodstvo Zlatoroga s 53:51, kasneje pa sta za točko prednosti poskrbela še Matej Krušič (55:54) in Jan Špan (57:56). A tekmeci so še enkrat strnili svoje vrste ter si v zadnjih minutah pred drugo tekmo priigrali nekaj prednosti.
Pri Zlatorogu je bil s 15 točkami in sedmimi skoki najboljši Ramo Rizvić, po 12 pa sta jih dodala Špan in Krušič. Moštvo iz Laškega do povratnega dvoboja čaka še preizkus v državnem prvenstvu, kjer bo to soboto ob 19. uri gostovalo v Podčetrtku.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“S končnim rezultatom zagotovo ne moremo biti zadovoljni. V igri smo bili premalo zbrani in naredili preveliko število napak. V kolikor bomo želeli napredovati v polfinale, bomo morali našo igro na povratni tekmi popraviti.”

Pokal Sixt Alpe Adria. četrtfinale, 1. tekma, 1.2.
TRAISKIRCHEN LIONS – Zlatorog Laško 73:67 (18:13, 18:19, 15:16, 22:19)
Traiskirchen Lions: Aryee, Rosecker, Memčić 7, Güttl 8, Lanator, Danek 8 (6 podaj), Komazec, Vay 20, F. Trmal 8, Drašković 18 (8 skokov), M. Trmal 2, Detrick 2.
Zlatorog Laško: Tratnik 11, Ledl, Krušič 12, Rizvić 15 (7 skokov), Barič 11, Kobić, Durnik, Miljković 6 (6 skokov), Špan 12 (6 skokov, 3 podaje), Rubinštejn, Mulaomerović.