Nov poraz Olimpije, v Stožicah se Makedonci super počutijo

Union Olimpija je doživela 12. poraz v Ligi ABA, skopski MZT pa je sredi Ljubljane prišel do 7. zmage, zmaje je odpravil z 91:72. V tednu dni je MZT postal že druga ekipa, ki je slavila zmago v Ljubljani – pred tem je uspelo še Karpoš Sokolom. Xavier Thames je dosegel 21 točk, Đorđe Drenovac pa 17.

Ogorčen boj

S to zmago je MZT postal konkurenčen v boju za obstanek. Po uspehu v Stožicah imajo sedme zmag in 14 porazov (prav toliko tudi Mega Leks, Mornar in Krka), Zadar pa zaseda zadnje 14. mesto (6-15).

Liga ABA, 21. krog, 5.2.
Union Olimpija – MZT 72:91 (12:16, 21:26, 15:23,
UOL: Barbarič 10 (3 podaje), Oliver 4 (8 skokov), Mulalić 12, Pelko 3, Milošević 5, Janković 13 (9 skokov), Jefferson 16, Hrovat 9 (5 skokov).

uol mzt 01-20

Olimpija je vodila le dvakrat na tekmi (1:0 in 5:3), potem pa so gospodarili v Stožicah igralci MZT-ja, prednost je rasla iz minute v minuto. Ob koncu 3. četrtine je znašala že 20 točk (45:65).

Spet poškodovan

Za nameček se je vnovič poškodoval Američan Brandon Jefferson, ki so ga po koncu tekme odnesli z igrišča.