Nov poraz Olimpije, Krka se je rešila, Helios ugnal Tajfuna

Za nami je izjemen krog v ligi za prvaka Lige Nova KBM. Rogaška je po podaljšku z metom Darwina Davisa po 45 minutah premagali Olimpijo, 88:87. Zmajem je podaljšek po rednem delu priboril Sava Lešić, ki je prehitel sireno za 78:78 po rednem delu v Rogaški Slatini. Prav Davis je bil z 18 točkami prvo ime gostiteljev, pri gostih je trojec Robinson&Zagorac&Lapornik prispeval po 17 točk.

Booker ni zadel

Laščani, do danes še neporaženi, so imeli v Novem mestu met za zmago, a je Chris Booker (7 točk, 9 skokov, 3 podaje) zgrešil, 68:67 je ostalo za Dolenjce. Svojevrsten rekord na tej tekmi je postavil Matej Krušič, ki je ob (pre)strogem sodniškem kriteriju v minuti in 24 sekundah zbral štiri osebne napake!

Zlatorog je v 29. minuti vodil s kar 15 točkami razlike (37:52), v nadaljevanju pa so domačini zaigrali zavzetejše. Razlika ob koncu bi bila lahko višja za Dolenjce, a je Matic Rebec 12 sekund pred koncem zgrešil prosta meta.

Večer Željka Zagorca

Doma je klonil aktualni državni prvak Tajfun, ki ga je porazil Helios Suns, ki je ključno razliko napravil v tretji četrtini (15:24). Helios je imel že 13 točk naskoka, a so se gostitelji vrnili v igro in v 32. minuti skoraj stopili naskok gostov (58:60). Med 35. in 37. minuto so Željko Zagorac (22 točk). in soigralci naredili serijo 0:8, šli na 67:75 in tekmo mirno pripeljali do konca.

Liga Nova KBM liga za prvaka, 3. krog, 26.3.
KRKA – Zlatorog Laško 68:67 (16:17, 12:14, 16:23, 24:13)
(Lalić 17 (7 skokov), Lapornik 14 (6 skokov); Vašl 18, Abrams 17)

Tajfun – HELIOS SUNS 75:77 (18:15, 16:21, 15:24, 26:17)