Nov poraz Olimpije, ki pa je v zadnji četrtini preprečila tektonske premike

Rubrika: Pokal Spar

Na prvi četrtfinalni tekmi Pokala Spar v sezoni 2017/2018 sta se srečali ekipi Helios Suns in Petrola Olimpije. Ekipi sta dosegli kar 193 točk, zmage s točko razlike pa so se veselili Domžalčani. Povratna tekma bo na sporedu 4. januarja. V soboto se bosta pomerila Sixt Primorska in Hopsi.

Jovan Beader, trener Domžalčanov foto: KK Helios

Pokal Spar, četrtfinale, 1. tekma, 28.12.
HELIOS SUNS – Petrol Olimpija 97:96 (31:29, 27:18, 24:25, 15:24) – povratna tekma 4. januarja ob 19.00
Mahkovic 20 (5 asistenc), Pelko (10 asistenc in 5 skokov) in Besedič po 17; Morgan 25 (11 skokov), Oliver 19 (6 skokov), Hrovat 14 (5 asistenc).

Četrtfinalne obračune v Pokalu Spar sta odprla državna prvaka zadnjih dveh sezon. Obe ekipi sta bili izjemno razpoloženi v napadu, na koncu pa so si točko prednosti pred povratnim srečanjem priigrali Domžalčani.

Že v uvodnih desetih minutah sta ekipi skupaj dosegli kar 60 točk in napovedali izjemno učinkovit večer. Helios je zadel prvih osem poskusov za tri točke, v nadaljevanju pa so bili iz trinajstih poskusov uspešni zgolj še dvakrat. Do glavnega odmora so si Domžalčani priigrali enajst točk naskoka.

V tretji četrtini so domači košarkarji nadzorovali potek tekme, vodili že s 15 točkami, aktualni pokalni prvaki pa se niso predali. Pri vodstvu državnih prvakov iz sezone 2015/16 z rezultatom 88:76 je Ljubljančanom uspel delni izid 17:4. Minuto pred koncem srečanja je Jure Pelko zadel za tri točke, rezultat pa sta z zadetim prostim metom in zabijanjem poravnala Battle in Oliver. V zadnjem napadu je Jaka Brodnik izsilil osebno napako, zadel en prosti met in Heliosu priigrali zmago z 97:96.

Najboljši strelec tekme je bil košarkar Olimpije Jordan Morgan, ki je dosegel dvojni dvojček (25 točk in 11 skokov), pri Domžalčanih pa je bil ponovno najučinkovitejši Blaž Mahkovic z 20 točkami.