Nov poraz Miamija, mejnik nemške legende

‘Težko je razložiti, kaj se nam je zgodilo v tretji četrtini. Prva in seveda zadnja četrtina sta pokazali, zakaj imajo navijači radi to ekipo, ki tekmuje in se trudi do konca. Nimam pa razlage za tretjo četrtino,’ je po neprijetnem porazu proti Orlandu povedal domači trener Vročice Eric Spoelstra. Vročica je zadnji četrtino ‘lovila’ Orlando in z delnim izidom 16:4 tudi ujela priključek, toda zapravila zadnji napad za (vsaj) izenačenje.

Miami je dobil prvo in zadnjo četrtino za skupno 13 točk, toda drugo in tretjo četrtino so bili boljši gostje iz Orlanda in Miamiju po vrnitvi z mini turneje prizadejali tretji poraz v nizu.

Goran Dragić je prikazal raznovrstno predstavo, dosegel 13 točk, 9 skokov in 7 asistenc, najboljši strelec pri domačih pa je bil Josh Richardson (20 točk), Whiteside je dosegel 19 točk in 14 skokov. V šesti minuti tekme si je levo ramo ob izhodu iz bloka poškodoval Kelly Olynyik, ki se ni več vrnil v igro. Za Orlando je Mario Hezonja dosegel 20 točk, od tega štiri trojke iz devetih metov.

Miami v sredo doma pričakuje Houston.

Odlične predstave v zadnjem času kaže Washington – na gostovanju v Indiani so Bradley Beal in soigralci dosegli že četrto zaporedno zmago, vse brez poškodovanega Johna Walla. Osem igralcev Washingtona je doseglo dvomestno število košev, največ Beal – 21. Bojan Bogdanović je dosegel 29 točk za Indiano.

Neporažen v novem dresu ostaja Blake Griffin, Detroit je tokrat doma premagal Portland, Griffin je dosegel 21 točk, Drummond pa 17 točk in prav toliko skokov.

Poseben mejnik je uspel nemški legendi – Dirk Nowitzki je na parketu lige NBA ‘preživel’ že 50.000 minut. To mu je uspelo kot šestemu igralcu v zgodovini lige. Njegov Dallas je bil na gostovanju pri Clippersih blizu zmagi, v končnico je stopil z desetimi točkami prednosti, domačini pa so tekmo končali z delnim rezultatom 13:0. Povratnik po poškodbi Danilo Gallinari je na svoji drugi tekmi dosegel 28 točk, Teodosić je prispeval 6 asistenc. Nowitzki je dosegel 12 točk.

Njegov mejnik je nekoliko pokvarila napaka njegovega moštva, ki mu je za to tekmo na dres napačno napisalo njegovo ime.

Povratek večera pa je uspel Sacramentu – Chicago je premagal po izničenju zaostanka 21-ih točk. Bogdan Bogdanović je dosegel 15 točk.