Nov poraz Krke

Košarkarji Krke so doživeli šesti zaporedni poraz, skupaj pa je to že deveti poraz v tej sezoni. S kar 83:56 jih je porazil novinec v ligi Karpoš Sokoli. Makedonski klub se je Dolenjcem oddolžil za poraz v 1. krogu Lige ABA – za nameček so jih porazili za več kot Krka njih v Novem mestu (81:64).

Liga ABA, 14. krog, 18.12.
KARPOŠ SOKOLI – Krka 83:56 (25:16, 15:10, 24:13, 19:17)
Krka: Rebec 8, Curry 8, Kastrati 4, Rojc 3, Dimec 9, Čebular 5, Ritlop 5, Bunić 8, Elliott 6.

Le enkrat vodili

Krka je izenačila na 2:2, povedla s trojko Matica Rebca 4:5, potem pa začela neuspešen lov na tekmeca, ki je višal razliko iz minute v minuto; 14:5 je bilo 6. minuti tekme.

Usodna trojka

Makedoncem je pripadla prva četrtina (25:16) pred okoli 400 gledalcev. Za njihovo veselje je s trojko ob koncu polčasa (za vodstvo 40:36) poskrbel Američan Kendrick Perry.

Slabo nadaljevanje

Odmor ni pomagal Dolenjcem. V 26. minuti so domačini povedli 53:33, razmerje moči na parketu se ni spremenilo.

Debi Bunića

V dresu Krke je debitiral Duško Bunić (25 minut, 8 točk, 4 skoki, 1 podaja). Na parketu je trenerj Dejan Mihevc vnovič pogrešal Marka Lukovića, ki še ni okreval po udarcu, ki ga je dobil v mečno mišico na gostovanju v Črni gori (tekma proti Mornarju).

Dolenjci bodo leto v regiji sklenili z domačo tekmo proti Olimpiji (27.12.).