Nov poraz Krke – z dvema podarjenima žogama dali krila Partizanu

Pred okoli 1500 gledalci je beograjski Partizan v Novem mestu s 75:70 odpravil domačine, pri katerih se je s 15 točkami izkazal Erjon Kastrati. To je četrti poraz Krke v letu 2016, ko zmage še nimajo. Na drugi strani je 21 točk (ob statističnem indeksu 42) dosegel Aleksandar Cvetković.

Liga ABA, 20. krog, 16.1.
Krka – PARTIZAN 70:75 (11:13, 16:23, 28:19, 15:20)
Krka: Ivanov 11, Sinovec 11, Rojc 3, Lalić 11, Kastrati 15, Dimec 3, Ritlop 6, Lapornik 10.

Lalić za 39:37

Prvi polčas je minil v znamenju gostujoče pobude in tudi vodstva 20:32. V tretji četrtini smo videli na trenutke atraktivno Krko, ki je košem Jureta Lalića v 23. minuti povedle 39:37.

Dovolili preobrat

V 34. minuti je svojo drugo trojko dosegel Jure Ritlop, Dolenjci pa vodili 63:57. Gostje se niso dali – pomagali so jih krkaši kar sami. Z dvema zaporednima izgubljenima žogama so v dveh protinapadih Beograjčani poravnali na 63:63. V igri koš za koš se Dolenjcem spet ni izšlo.