Nov poraz – Krka nemočna tudi v Valjevu

Novomeška Krka je zapadla v globoko rezultatsko krizo v ABA Ligi, po tem ko je na gostovanju v Valjevu izgubila še devetič na zadnjih desetih tekmah. Napak je bilo znova preveč, na koncu pa so Dolenjci imeli še smolo, saj je polaganje prvega strelca tekme Malcolma Armsteada za podaljšek zletelo iz koša.

Tekma je bila vseskozi bolj ali manj izenačena. Novomeščani so imeli v zadnji četrtini pobudo, a se niso uspeli odlepiti na nekoliko bolj varno razliko. Napake, tiste v napadu kot tudi v obrambi s prepočasnim vračanjem, so se vrstila in ena izmed njih se je zgodila tudi, ko je Mirko Mulalić v zadnji minuti napravil osebno napako pri metu za 3 točke in domači so povedli s 64:62. Nekaj upanja Krki je s košem in dodatnim prostim metom vlil Alexis Wangmene, toda poizkus za podaljšek Armsteada ni želel v obroč, pa čeprav je sprva kazalo, da bo Američan znova junak svojega moštva.

Krka je v zadnjih desetih kolih ABA lige premagala zgolj Union Olimpijo. Po odličnem začetku in le enem porazu na uvodnih šestih tekmah so Novomeščani ta hip poleg Levskega ekipa, ki je v jadranski druščini v najslabši formi.