Nov poraz Celja, 1. zmaga Portoroža, MVP Cerkovnik

Rubrika: Nižje slovenske lige

V petek je bila na sporedu prva tekma 10. kola 2. SKL, na kateri so Parklji v gosteh premagali Medvode. Škofjeloški LTH Castings je ugnal Konjice, Podčetrtek Plamo Pur, Mesarija Prunk do zmage v Celju, Grosuplje je bilo boljše od Ljubljane, Portorož je v Kranju prišel do prve zmage v sezoni.

Boj za 4

Boj za prva štiri mesta v 2. SKL, ki prinašajo boj za uvrstitev v Ligo Nova KBM, se je nadaljeval tudi v tem vikendu. V petek so 10. kolo odprli košarkarji Medvod in Parkljev. Prvaki 3. SKL v pretekli sezoni so na tekmi proti Ljubljančanom dobili prvi polčas, na glavni odmor pa so s točko prednosti odšli favorizirani gosti. V drugem polčasu so še povečali in zabeležili osmo zmago v tej sezoni.

Soboto dogajanje sta odprli ekipi LTH Castings in Konjice. Boljši so bili lanskoletni prvoligaši, ki so na krilih mladih košarkarjev Kralj (18 let), Dornik (19 let) in Lisica (20 let) zabeležili osmo zmago v tej sezoni.

Podčetrtčani ostajajo na vrhu 2. SKL, saj so pred domačimi gledalci ugnali Plamo Pur. Najboljši igralec tekme (in kola) je bil Anže Cerkovnik, ki je dosegel indeks 34.

Na težkem gostovanju v Celju so do zmage prišli košarkarji Mesarije Prunk, ki tako ostajajo pri vrhu lestvice. Pri Celjanih je blestel Grušovnik, pri gostih iz Sežane pa so bili glavni “krivci” za zmago Sirnik, Milašinović in Dimec.

Super Adin

Grosupeljčani so z zmago proti Ljubljani na lestvici ujeli svoje tokratne nasprotnike in Konjice. Dolenjci so že v prvi četrtini vodili za 13, na koncu pa zmagali z 21 točkami razlike. Do prve zmage v sezoni je prišel Portorož, ki je premagal Triglav. Junak Primorcev je bil član srebrne 3×3 reprezentance iz EP 2017 Adin Kavgić, ki je dosegel 18 točk in ujel kar 19 odbitih žog.

MVP 10. kola 2. SKL je postal Anže Cerkovnik (Terme Olimia Podčetrtek), ki je na tekmi proti Plami Pur v statistiko vpisal 20 točk, 14 skokov, 1 asistenco, 1 pridobljeno žogo in dve blokadi – indeks 34.