Nov nesrečen poraz Olimpije

Olimpija je doživela še 5. poraz v Ligi ABA. Tokrat je klonila v Skopju, s 97:96 jo je premagal MZT. Olimpiji ni pomagalo niti 19 točk Mirka Mulalića.

V domači vrsti je blestel Britanec Daniel Clark (22 točk, 6 skokov).

Liga ABA, 8. krog, 6.11.
MZT – UOL 97:96 (19:33, 31:23, 22:24, 25:16)
Union Olimpija: Oliver 14, Bubnić 1, Mulalić 19, Mesiček 8, Pelko 9, Milošević 5, Janković 15, Jefferson 13, Hrovat 12.

Trojke brez težav

Olimpija je zapravila na tekmi 10 prostih metov (24:34), je pa zadela kar 12 trojk iz 21 metov (Brandon Jefferson 4, Mulalić in Jure Pelko po 3).

+14 in +15

Olimpija je še četrtič v tej sezoni izgubila v regiji za točko. Tokrat je imela dobljeno tekmo in se je premagala kar sama. Zmaji so vodili devetintrideset minut, v 33. minuti so imeli po košu Gregorja Hrovata 14 točk naskoka (75:89), v 34. pa še točko več (77:92).

S Sinovcem prvič v plusu

V nadaljevanju so zmogli še štiri, domačini pa 20. Pri rezultatu 95:94 so domačini prvič povedli, trojko je zadel Stefan Sinovec. Ker je na njem Hrovat storil osebno napako, je Sinovec izkoristil še prosti met.

Dvakrat nenatančno

V drami prostih metov je Mulalić poravnal na 96:96, potem pa je Jefferson zgrešil dva meta za tri, Adem Mekić pa je zadel le enega od štirih prostih metov. Še vedno pa je bilo dovolj, da sta točki ostali v Makedoniji. MZT je prišel do 2. zmage v letošnji sezoni.