“Nori” Rodriguez zrežiral zmago CSKA-ja, PAO ugnal Barco

Rubrika: Evroliga

Čeprav so minuto in pol pred koncem zaostajali za 6 točk, košarkarji CSKA-ja tudi po 8. kolu ostajajo neporaženi. Največ zaslug za to nosi Sergio Rodriguez, ki je v zadnji četrtini in podaljšku uprizoril pravi mali šov. Alen Omić in Jaka Blažić tokrat z Budućnostjo oz. Barcelono poražena.

Žalgiris je kot prvi močno ogrozil zmago CSKA-ja v letošnji sezoni. Moskovčani še naprej tako kot v VTB ligi kot tudi v Evroligi ostajajo neporaženi, da je temu tako, pa gre tokrat največ zaslug Sergiu Rodriguezu. Izkušeni Španec je bil še dobri 2 minuti pred koncem rednega dela tekme pri 10 točkah, nato pa je s tremi trojkami in uspešnim prodorom praktično sam izsilil podaljšek. Tam je zadel še trojko za 97:94, kljub vsemu pa so imeli Litovci 2 sekundi pred koncem priložnost, da bi s trojko Nateja Woltersa slavili zmago, a je bil Američan pri metu izza črte 6,75 nenatančen.

Derbi začelja med Khimkijem in Budućnostjo je po pričakovanjih pripadel Moskovčanom, ki so si ključno prednost priigrali že v prvem polčasu. Drugo četrtino so varovanci Georgiosa Bartzokasa dobili s 27:13 in na glavni odmor odšli s 15 točkami prednosti (45:30). Blestel je Alexey Shved, ki je 22 točkam dodal še 7 skokov in 7 podaj, Alen Omić pa je pri poražencih tekmo končal pri 10 točkah.

Do 5. zmage so prišli košarkarji Panathinaikosa, ki so proti Barceloni večji del tekme nadzirali rezultat in potek igre. V zadnji četrtini so Grki povedli s 13 točkami prednosti (67:54), Kataloncem so zaostanek znižali na 6 točk (72:66), bližje pa jim ni uspelo priti. Jaka Blažič je dobil le 4 minute, v katerih se ni vpisal med strelce.

Evroliga, 8. kolo, 21.11.
Khimki
– Budućnost VOLI 85:69 (18:17, 27:13, 20:24, 20:15)
(Shved 22, 7 skokov in 7 podaj, Mickey 17 in 8 skokov; CLark 19, Omić 10)

CSKA – Žalgiris 99:97* (16:18, 21:20, 22:22, 27:26) (13:11)
(Rodriguez 24 in 6 podaj, Higgins 23; Kavaliauskas 19 in 8 skokov, Wolters 14 in 9 podaj)

Panathinaikos OPAP – FC Barcelona Lassa 76:70 (13:10, 21:15, 21:25, 21:20)
(Thomas 14, Lasme 11 in 6 skokov; Kuric 17, Seraphin 15 in 5 skokov)

AX Armani Exchange Olimpia – KIROLBET Baskonia 93:90 (27:26, 20:17, 26:25, 20:22)
(Micov 22, James 20 in 8 podaj; Poirier (10 skokov) in Janning po 18)

Že odigrano
Anadolu Efes – Maccabi FOX 90:77
Fenerbahče – Darussafaka Tefken 100:79
FC Bayern – Olympiacos 62:72
Real Madrid – Herbalife Gran Canaria 89:76

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 14 minut, 13 točk (3/4 za dve, 1/4 za tri, 4/4 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu), 3 podaje; indeks 15.

Antonhy Randolph (Real Madrid) – 25 minut, 20 točk (6/8 za dve, 1/5 za tri, 5/6 prosti meti), 10 skokov (1 v napadu), 2 podaji, 1 blokada; indeks 26.

Alen Omić (Budućnost VOLI) – 17 minut, 10 točk (4/5 za dve, 2/2 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu), 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; indeks 13.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 4 minute, brez meta, 1 skok, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; indeks 2.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 13 minut, 4 točke (2/3 za dve, 0/2 za tri), 3 podaje, 1 pridobljena žoga; indeks 2.