Nora zmaga Miamija po dveh podaljških!!

Miami je po pravem trilerju prišel do izjemno pomembne zmage v boju za končnico – na domačem parketu je po dveh podaljških premagal Denver z rezultatom 149:141. To je največje število doseženih točk v zgodovini kluba. Tekmo je zaznamoval tudi izpad uradne statistike ob koncu, tako da so še nekaj trenutkov po tekmi ročno seštevali posamezne statistične stolpce.

Z izjemo prve četrtine, ko si je Denver nabral 11 točk prednosti, si v nadaljevanju tekme nobena ekipa ni uspela priigrati več kot deset točk prednosti, po večkratnih menjavah v vodstvu pa so gledalci v American Airlines areni na koncu gledali kar dva podaljška. James Johnson je dosegel 31 točk, največ v karieri, Kelly Olynyk mu je dobro ‘sledil’, dosegel je 30 točk. Johnson je blestel predvsem v drugem podaljšku, ko je dosegel 10 od Miamijevih 18 točk.

Odličen je bil tudi Goran Dragić – na parketu je bil kar 42 minut, dosegel pa je 20 točk, 4 skoke in 8 asistenc. Nikola Jokić je na drugi strani dosegel 34 točk in 14 skokov. Miami je ponovno igral brez dvojca Dwayne Wade – Hassan Whiteside.

Miami je ponovno skočil na sedmo mesto, saj je poraz v Clevelandu doživel Milwaukee.

LeBron James je ob zmago domače ekipe dosegel nov trojni dvojček – dosegel je 40 točk, 12 skokov in 10 asistenc. Veliko ni zaostajal na drugi strani niti Giannis, ki je dosegel 37 točk in 11 skokov. V moštvo Clevelanda se je po poškodbi roke vrnil Kevin Love in dosegel 18 točk. Cleveland pa bo do nadaljnjega zaradi bolezni prvega trenerja vodil pomočnik Larry Drew.