Nocoj sprejem za košarkarice!

Danes se v domovino vračajo junakinje evropskega prvenstva za dekleta do 20 let. Slovenske košarkarice so osvojile zgodovinsko srebrno medaljo. Sprejem srebrnih junakinj bo danes od 22.30 naprej potekal pred sedežem Košarkarske zveze Slovenije.

Po dolgih desetih letih brez nastopa na velikih tekmovanjih v tej kategoriji so Slovenke lani osvojile naslov evropskih prvakinj v diviziji B. Letos pa je slovenskim košarkaricam uspel zgodovinski dosežek, ko so prvič v zgodovini slovenske ženske košarke osvojile medaljo na velikih tekmovanjih.

Varovanke Damirja Grgića so na evropskem prvenstvu zabeležile dve zmagi v skupinskem delu proti Bosni ter Madžarski, izgubile pa so s Francozinjami, a kljub temu prvi del končale na vrhu lestvice C. V osmini finala so Slovenke ugnale Turčijo, v četrtfinalu so bile boljše od Latvije, v polfinalu pa so po podaljšku premagale še Francijo. V finalu so se slovenske košarkarice pomerile s Špankami in po dobrem boju izgubile ter tako iz prvenstva odhajajo s srebrnim odličjem.

Košarkarska zveza Slovenije za reprezentanco deklet do 20 let danes pripravlja sprejem, ki bo od 22.30 naprej potekal pred sedežem KZS.