Rubrika: Evroliga

V španskem derbiju 5. kroga Evrolige je baskovska Laboral Kutxa Jake Blažiča v gosteh z 81:78 premagala Barcelono. Zmagovalec je bil odločen v podaljšku, kjer se je izkazal Darius Adams. Ob koncu rednega dela je zadel tudi ključno trojko za podaljšek (70:70).

Še tretjo zmago pa je v drugem delu vpisala Crvena zvezda, ki je doma z 80:66 odpravila Lokomotiv Kuban. Blestela je naveza Miller&Kinsey&Zirbes, ki je dosegla kar 61 točk!

Panathinaikos je doma ugnal Darušafako, s tem pa si je življenje na klopi Grkov podaljšal Saša Đorđević. Kot so vedeli zapisati grški novinarski kolegi, je bila zmaga proti Turkom nuja, tak ultimat je srbskemu trenerju postavil predsednik kluba.

V prvi petkovi tekmi je moskovski Himki s kar 111:80 odpravil Žalgiris, ruska ekipa je dosegla prvo svojo stotico v tej evroligaški sezoni. Slovenski reprezentant Zoran Dragić je v 19 minutah 11 točkam dodal dva skoka.

V ponovitvi zadnjega finala Evrolige je Real doma s 84:72 odpravil Olympiakos. Levji delež prednosti so si domačini priigrali v 3. četrtini (22:13), Luka Dončić pa je igral 24 sekund.

Cedevita je vnovič dobro kljubovala Fenerbahčeju, ki je odpor Zagrebčanov strl v zadnji četrtini (24:12). Turki ostajajo edina neporažena ekipa v tem delu tekmovanja! CSKA ni imel milosti z Bambergom (91:70), Aleksej Nikolil pa je dobil osem minut.

Evroliga, TOP 16, 5. krog, 29.1.

Unicaja – ANADOLU EFES 75:85 (23:21, 24:25, 19:20, 9:19)
(Kuzminskas in Hendrix po 16; Granger 22, Diebler 16)

CRVENA ZVEZDA – Lokomotiv 80:66 (33:21, 17:16, 17:17, 13:12)
(Miller 24, Kinsey 19, Zirbes 18; Randolph 22, Delaney 16)

PANATHINAIKOS – Darušafaka 82:79 (16:21, 26:17, 21:10, 19:21)
(Raduljica 17, Calathes 14; Gordon 26)

Barcelona – LABORAL KUTXA 78:81 (15:13, 14:18, 15:20, 26:19)
(Abrines 21, Perperoglu 10; Borusis 24, Adams 17, Blažič 10)

HIMKI – Žalgiris 111:80 (25:18, 27:20, 25:23, 34:19)
(Rice 20, Šved 13, Koponen 12, Dragić 11; Seibutis 15)

28.1.
FENERBAHČE – Cedevita 86:73 (27:12, 13:21, 22:28, 24:12)
(Datome 19, Udoh 17; White in Bilan 13)

CSKA – Bamberg 91:70 (25:23, 30:11, 18:16, 18:20)
(De Colo 19, Teodosić 14; Zisis 12)

REAL – Olympiakos 84:72 (17:19, 24:16, 22:13, 21:24)
(Llull 18, Ayon, Rodriguez in Reyes 11; Hunter in Hackett po 14)

Vrstni red po 5. krogu TOP 16:

Skupina E:
Fenerbahče 5-0, Anadolu Efes 3-2, Crvena zvezda 3-2, Lokomotiv 3-2, Unicaja 2-3, Paanthinaikos 2-3, Cedevita 2-3, Darušafaka 0-5

Skupina F:
Himki 4-1, CSKA 3-2, Laboral Kutxa 3-2, Real 3-2, Bamberg 2-3, Barcelona 2-3, Olympiakos 2-3, Žalgiris 1-4