Nikola Jokić izenačil rekord kariere in se povsem približal trojnemu dvojčku ob zmagi nad Dallasom

V Ligi NBA so košarkarji Denver Nuggetsov na krilih nove izvrstne predstave srbskega reprezentanta, Nikole Jokića, prišli do zaslužene zmage nad Dallas Mavericksi (117:107). Jokić se je povsem približal svojemu prvemu trojnemu dvojčku v karieri, tekmo pa je zaključil s 27 točkami, 15 skoki in devetimi podajami.

Nikola Jokić je v sezono 2016/16 krenil precej zadržano. V mesecu novembru je nekaj tekem celo začel s klopi, po vrnitvi v udarno peterko Denverja pa igra kot prerojen. V mesecu decembru tako v povprečju dosega 15,8 točk, 8,7 skokov in 4,0 podaje na tekmo, ob tem pa iz igre meče neverjetnih 69-odstotno. Na zadnjih sedmih tekmah je vsakič dosegel vsaj deset točk, in to po tem, ko se je na igrišče vrnil po treh tekmah odsotnosti zaradi poškodbe zapestja.

Dallas Mavericksi očitno Jokiću precej ustrezajo, saj je že 12. decembra prav proti Mavsom s 27 točkami postavil nov osebni rekord. Takrat je Denver tekmo izgubil z 20 točkami razlike, od takrat pa moštvo iz Kolorada ne pozna poraza. V ponedeljek je ta strelski dosežek Srb izenačil, dodal pa še 15 skokov in devet podaj. Svoj nov osebni rekord je na tekmi z Dallasom postavil tudi drugi najboljši strelec Denverja, Gary Harris, ki je dosegel 24 točk. Nuggetsi so na domačem parketu slavili še tretjo zaporedno zmago.

V ponedeljek smo v United Centru v Chicagu na parketu videli tudi enega izmed treh slovenskih predstavnikov. V dresu Detroit Pistonsov, ki so proti Chicago Bullsom visoko izgubili (82:112), je zaigral Beno Udrih, in v šestih minutah igre dosegel dve točki ter prispeval dve podaji.

Chicago je z zmago nad Bati prekinil niz treh zaporednih porazov, in znova splezal na zeleno vejo. Ob 13 porazih imajo Biki namreč 14 zmag. Vsak igralec začetne peterke Chicaga je dosegel dvomestno število točk, iz klopi pa sta desetico dosegla še Nikola Mirotić in Doug McDermott. Najboljši strelec pri Bikih je bil Jimmy Butler z 29 točkami, Rajon Rondo je navdušil z 10 točkami, 14 podajami in osmimi skoki. Chicago, ki je v petek proti Milwaukeeju dosegel le 69 točk, je ta strelski izkupiček tokrat izenačil že po dveh četrtinah, po treh pa vodil s 97:63. Iz igre so Biki metali kar 60-odstotno (49/82), od tega za tri točke 50-odstotno (8/16).