Nikola Jokić blestel ob zmagi Denverja nad Torontom

V ponedeljek je bilo v Ligi NBA odigranih devet tekem. Na parket tokrat niso stopili slovenski predstavniki. Najbolj zanimivo je bilo v Indianapolisu in Salt Lake Cityju, kjer sta se tekmi med Indiana Pacersi in Cleveland Cavaliersi ter Utah Jazzi in Chicago Bullsi, zaključili šele po dodatnih petih minutah igre. Zaključen je tudi niz enajstih zaporednih zmag Toronto Raptorsev, za to pa so poskrbeli Denver Nuggetsi.

Cleveland Cavaliersi so na krilih odličnega Kyrieja Irvinga, ki je v podaljšku dosegel šest od svojih 25 točk, strli odpor Indiana Pacersov, in zmagali s 111:106, to pa je za Cavse že peta zaporedna zmaga. Moštvo iz Ohiaa tako zanesljivo ostaja na vrhu vzhodne konference.

LeBron James je tekmo zaključil s 24 točkami, 12 skoki in šestimi podajami, a po tem, ko si je v tretji četrtini poškodoval ramo, je dosegel le sedem točk. Dve izmed teh sedmih, sta prišli malo več kot minuto in pol pred koncem podaljška, ko je Cleveland dokončno prešel v vodstvo. V končnici sta nato z zadetimi prostimi meti, Irving in James le še dokončala delo in poskrbela za zmago Cavsov. Indiana je bila po trojki Georgea Hilla, ki je tekmo končal s 23 točkami, 53,7 sekund pred koncem rednega dela, blizu zmage, a je rezultat manj kot deset sekund kasneje, na 96 poravnal Irving.

Nikola Jokić je bil v Koloradu najbolj odgovoren za visoko zmago Denver Nuggetsov, ki so s 112:93 odpravili Toronto Raptorse, in poskrbeli za konec najdaljšega niza zmag v zgodovini kluba iz Kanade. Pred tem so Raptorsi zmago slavili na enajstih zaporednih tekmah.

Jokić je tekmo zaključil s 27 točkami in 14 skoki, oba dosežka pa sta za novinca iz Srbije nov rekord njegove mlade NBA kariere. Proti San Antonio Spursem, je 28. novembra lani, dosegel 23 točk in zbral 12 skokov. Že v prvem polčasu dvoboja s Torontom, je zbral 15 točk in sedem skokov, v drugem pa nekoliko ‘upočasnil’.

Denver je večino časa po glavnem odmoru vodil z dvomestnim številom točk, tekmo pa dokončno odločili na začetku zadnje četrtine. Will Barton, dosegel je 20 točk, je vknjižil prvih osem točk zadnjega dela igre, Nuggetsi pa so povedli z 88:65, ko pa je Randy Foye zadel trojko za 97:70, je bil zmagovalec tudi dokončno znan.

Utah Jazzi v vsej svoji zgodovini še niso doživeli poraza proti Chicago Bullsom, ko je o zmagovalcu odločal podaljšek. V ponedeljek so tako zmagali še petič zapored, saj je moštvo iz Salt Lake Cityja, v dodatnih petih minutah Bikom dopustilo, da doseže le tri točke, na koncu pa slavilo zmago s 105:96.

V Oklahoma Cityju je Russell Westbrook vknjižil še svoj sedmi trojni dvojček sezone, in bil poleg Kevina Duranta, ki je dosegel 28 točk, najbolj zaslužen za zmago Thunderjev nad Washington Wizardsi, s 114:98. Westbrook je tekmo zaključil s 17 točkami, 13 skoki in 11 podajami. To je že 26. trojni dvojček kariere za zvezdniškega organizatorja igre Oklahome, in četrti na zadnjih desetih tekmah.