Nika Barič še drugič prvakinja Evrolige

-V nedeljo je bilo na sporedu sklepno dejanje Evrolige. V finalu se je ekipa UMMC, v kateri igra tudi Nika Barič, pomerila z madžarskim Sopronom in zmagala z 72:53 ter tako osvojila naslov najboljših v Evroligi. Zaključni turnir Evrolige se je začel v petek, ko je UMMC v polfinalu ugnal Dinamo iz Kurska.

Final 4 ženske Evrolige, finale, 22.4.
UMMC
– Sopron 72:53 (22:15, 20:15, 11:12, 19:11)
Meesseman 19, …, Barič (ni nastopila); Turner 21.

Posnetek tekme:

V finalu Evrolige sta se pomerili ekipi ruskega UMMC in madžarskega Soprona. Ruska ekipa si je odločilno prednost priigrala že v prvem polčasu, prvo četrtino so košarkarice UMMC dobile z 22:15, do polčasa je prednost narasla na +12. Tudi v nadaljevanju so bile košarkarice ruskega kluba boljši nasprotnik in so se tako zasluženo četrtič v zgodovini veselile naziva prvakinj Evrolige. Tretje mesto je osvojila ekipa Dinama iz Kurska.

Nika Barič, ki se vrača po poškodbi, v finalu ni nastopila, v polfinalu je na parketu prebila tri minute.