Nika Barič brez poraza

UMMC Jekaterinburg po 4. kolu ženske Evrolige ostaja edina neporažena zasedba. Po tesni končnici je ekipa Nike Barič na domačem parketu odpravil belgijsko zasedbo Castors Braine s 75:70. Zmage se je razveselila tudi Eva Lisec v dresu Famile Schio, ki je z 88:70 ugnala špansko Avenido.

V Jekaterinburgu je domača zasedba sedem minut pred koncem zaostajala z 61:63, temu pa je sledil mini preobrat za zmago. Baričeva je bila najprej uspešna pri polaganju ob osebni napaki in zadela tudi dodaten prosti met, začeto pa sta nato z uspešnim izvajanjem prostih metov zaključili ameriški zvezdnici Diana Taurasi in Brittney Griner.

Za precej manj razburljivo končnico pa so poskrbele italijanske prvakinje. Po izenačenem prvem polčasu so z devetimi zaporednimi točkami sredi tretje četrtine ušle na 54:46 in do konca uspešno zadržale prednost. K temu je veliko pripomogla tudi Liščeva, ki je v zadnjih 11 minutah poživila igro svoje ekipe, srečanje pa končala pri osmih točkah in petih skokih.

Evroliga (Ž), 4. krog, 5.11.

FAMILA SCHIO – Parfumerias Avenida 88:70 (20:23, 23:19, 22:14, 23:14)
(Anderson 25 (9 skokov), Macci 16; Ndour 16 (8 skokov), Dominguez 12 (6 skokov))

UMMC JEKATERINBURG – Castors Braine 75:70 (15:15, 25:24, 18:18, 17:13)
((Taurasi (8 skokov) in Griner (9 skokov) po 24; Wauters 17 (9 skokov), Eldebrink (8 podaj) in Spencer po 14))

4.11.
DINAMO KURSK – Good Angels Košice 70:49 (17:13, 14:11, 23:12, 16:13)
Ogwumike (11 skokov), Jekabsone in Vidmer po 15; Langhorne 12 (11 skokov), Oblak in Jurčenkova po 10.

Slovenke v Evroligi:

Teja Oblak (Good Angels Košice) – 20 minut (začela v prvi peterki), 10 točk, 3 skoki, 2 prid. žogi