Niz porazov Dallasa je končan. Da je temu tako, je najbolj zaslužen Luka Dončić, ki je proti Pelikanom iz New Orelansa zbral 21 točk, 9 skokov in 10 podaj, dosegel pa tudi zadnje tri točke ob zmagi s 122:119. Za Dirka Nowitzkega je bila to jubilejna 900. zmaga v Ligi NBA.

Slovenski košarkar v zadnjem času ob odsotnosti Dennisa Smitha Jr. zelo pogosto nastopa na položaju organizatorja igre, kar v Ligi NBA ni njegov primarni položaj. A Luka je že ogromnokrat tudi v severnoameriški ligi dokazal, da lahko igra praktično na vseh položajih od organizatorja igre pa do krilnega centra, zato v večih primerih predstavlja rešitev za trenerja Ricka Carlisla.

Tokrat je Rick Luki namenil 31 minut, Luka pa se mu je za zaupanje oddolžil z 21 točkami, 9 skoki in 10 podajami, prispeval pa je tudi zadnje tri točke na srečanju. Še 30 sekund pred koncem je bil rezultat 119:119, Teličke je v vodstvo z 121:119 izza črte prostih metov popeljal Dončić, ki je kasneje 11 sekund pred koncem zadel še enega od dveh prostih metov. 3 sekunde pred koncem je trojko za podaljšek zgrešil Anthony Davis, žogo pa je pod obročem ujel Dončić.

Zmaga je bila za Maverickse ob tem, da so prekinili niz 6 zaporednih porazov posebna tudi zato, ker je Nemec Dirk Nowitzki s tem zabeležil svojo 900. zmago v NBA karieri.

V Miamiju odločil nekdanji Zmaj

Svojo šesto zaporedno zmago so v domači dvorani lovili košarkarji Miamija, ki so v napeti končnici morali priznati premoč Torontu. Še 22 sekund pred koncem je Vročica vodila s 104:103, nato pa je zmagovalca s trojko odločil Danny Green. Na drugi strani sta bila pri metu za zmago v zadnjih sekundah nenatančna Dwayne Wade in Justise Winslow.

Liga NBA, 27.12.
Miami Heat – Toronto Raptors 104:106 (31:23, 27:21, 21:37, 25:25)
(Winslov 21, Richardson 17 in 7 podaj; Leonard 30 in 8 skokov, Green 18 in 6 skokov)

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 122:119 (33:30, 34:34, 23:30, 32:25)
(Dončić 21, 9 skokov in 10 podaj, Jordan 20 in 12 skokov; Davis 32 in 18 skokov, Holiday 25, 5 skokov in 6 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena do nadaljnega odsoten,
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 31 minut, 21 točk (5/8 za dve, 0/5 za tri, 11/12 prosti meti), 9 skokov (1 v napadu), 10 podaj, 1 pridobljena žoga; +/- = +3.