Na klopi je zaradi poškodbe obsedel Dennis Smith Jr., dirigentsko palico na parketu je v roke vzel Luka Dončić in s 30 točkami, 6 skoki in 5 podajami Mavericske vodil do prve zmage nad Phoenix Sunsi v tej sezoni. Derbi večera v Toyota Centru je pripadel Milwaukeeju.

Dallasu je vendarle prvič v letošnji sezoni uspelo premagati tudi zadnjeuvrščeno moštvo zahodne konference. Sprva sicer ni kazalo tako, saj so na glavni odmor s prednostjo odšli košarkarji Phoenixa (46:50). Odločila je tretja četrtina, ki so jo Mavsi dobili z 32:19, 8 točk pa je v tem delu tekme dosegel tudi prvi strelec srečanja Luka Dončić. Prav on je bil tisti, ki je zaostanek s 50:55 z dvema zaporednima trojkama spreobrnil v vodstvo domačih s 56:55.

Zadnjo četrtino so varovanci Ricka Carlisla pričeli z 9 točkami prednosti (78:69), v zadnji četrtini pa čete Igorja Kokoškova bližje kot na 5 točk (86:81) niso spustili. Mavericski so tako prišli do pomembne zmage, s katero so se ob uspehu Memphisa proti San Antoniu rešili padcu na predzadnje mesto zahodne konference.

Na derbiju večera smo v Toyota Centru po pričakovanju spremljali dvoboj med Giannisom Antetokounmpoujem in Jamesom Hardnom. Strelski obračun je sicer z 42:27 pripadel košarkarju Houstona, a zmage se je ob koncu z moštvom veselil Grk, ki je 27 točkam dodal še kar 21 skokov.

Liga NBA, 10.1.
Dallas Mavericks – Phoenix Suns 104:94 (26:26, 20:24, 32:19, 26:25)
(Dončić 30, 6 skokov in 5 podaj, Barnes 17; Warren 20 in 7 skokov, Jackson 17 in 6 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena do nadaljnjega odsoten.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – (35 minut, 30 točk (4/5 za dve, 4/9 za tri, 10/16 prosti meti), 6 skokov, 5 podaj, 3 pridobljene žoge; +/- = +10.