Nezainteresirani Hopsi boljši od Celja, Laščani po točki na Kras

V petek se je s srečanjem med Hopsi Polzelo in Celjem začelo 6. kolo Lige Nova KBM za obstanek. Hopsi so bili na domačem parketu boljši z visoko razliko. V soboto bo Podčetrtek gostoval v Škofji Loki, Mesarija Prunk Sežana se bo srečala z Zlatorogom.

LIGA NOVA KBM ZA OBSTANEK, 6. KOLO:

Petek, 6. april:
HOPSI POLZELA : CELJE 81:54 (21:13, 20:16, 25:16, 15:9)

Rotar 24 (5 podaj), Držić 18 (5 skokov), Vasilić 17; Grušovnik 19 (10 skokov), Tomažič 11 (8 skokov), Pečovnik 9.

Hopsi tudi po tekmi šestega kola Lige Nova KBM za obstanek ostajajo edina neporažena ekipa. Na domačem parketu so bili varovanci Boštjana Kuharja boljši od zadnjeuvrščenega Celja, ki tudi po tej tekmi ostaja brez uspeha.

Polzelani so boljše odprli srečanje. Pri vodstvu s 5:4 so si z delnim izidom 10:0 priigrali 11 točk prednosti, ob koncu prve četrtine so vodili za 8 (21:13), do polčasa je razlika narasla na +12.

Tudi v drugem polčasu so bili domači košarkarji boljši tekmec, dobili so prav vse četrtine. Ob koncu tretjega dela je prednost Polzele prvič presegla 20 točk, z delnim rezultatom 7:0 na začetku zadnje četrtine pa je razlika še narasla. Celjani so bili sicer boljši v skoku (44:39), a so zadeli le tretjino metov iz igre, Hopsi so jih na drugi strani zadeli skoraj polovico. Ob zadnjemu pisku sirene je semafor kazal rezultat 81:54 v korist domačih igralcev.

Tjaž Rotar je bil s 24 točkami (statistični indeks 31) prvi strelec srečanja na Polzeli, Ivan Držić jih je prispeval 18, Milojko Vasilić pa se je zaustavil pri 17 doseženih točkah. Pri Celju je bil z dvojnim dvojčkom najučinkovitejši Matic Grušovnik (19 točk, 10 skokov), poleg Grušovnika pa je dvomestno število točk presegel še Tim Tomažič, ki je v statistiko vpisal 11 točk.

Hopsi bodo v sedmem kolu boja za obstanek gostovali pri Mesariji Prunk, Celjani se bodo pomerili s Termami Olimia Podčetrtek.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
Nemotivirani in s slabo igro smo v lokalnem derbiju visoko premagali nasprotnika.

Robi Ribežl, trener Celja:
Po slabem začetku smo se 25 minut vračali v igro. Lahko rečem, da smo se v tem obdobju dobro držali. Nato je sledil razumljiv padec v igri in Hopsi so prišli do zaslužene zmage.

Sobota, 7. april, ob 17.30:
LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK

V soboto se bosta v Škofji Loki pomerili ekipi, ki sta v prejšnji sezoni nastopali v Ligi Nova KBM, v aktualni sezoni pa sta bili del rednega dela 2. SKL. Škofjeločani so edino zmago v Ligi Nova KBM za obstanek zabeležili v prejšnjem kolu proti ekipi Celja. Podčetrtek je trenutno pri treh zmagah, po točko pa so Podčetrtčani zbrali na obračunih z Zlatorogom in Hopsi.

David Kralj je po petih odigranih srečanjih v boju za obstanek prvi strelec LTH Castings, na tekmo v povprečju prispeva 23,5 točk. Pri Termah Olimia ima naziv najučinkovitejšega košarkarja Nejc Strnad (17 točk na srečanje).

Izjavi trenerjev pred tekmo:

Jaka Hladnik, trener LTH Castings:
Pred nami je nova izjemno zahtevna preizkušnja. Želimo prikazati boljšo predstavo od tiste zadnje v Podčetrtku in se nasprotniku odločno zoperstaviti. Trenirali smo dobro in tekmo že nestrpno pričakujemo.

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:
Čaka nas zelo zahtevna naloga proti mladi ekipi LTH Castings, ki igra z veliko energije. Če želimo priti do nove zmage, bomo morali odigrati maksimalno angažirano, še posebej v obrambi.

Sobota, 7. april, ob 19.00:
MESARIJA PRUNK SEŽANA : ZLATOROG LAŠKO

Šesto kolo v Ligi za obstanek bost sklenili ekipi Mesarije Prunk Sežane in Zlatoroga Laško. Mesarija Prunk je v prejšnjem kolu morala priznati premoč Podčetrtku, Laščani so izgubili prvi obračun v Ligi Nova KBM za obstanek proti Hopsom. Sežanci so po polovici odigranih tekem v boju za obstanek na četrtem mestu (dve zmagi, trije porazi), Zlatorog je drugi.

V Ligi Nova KBM za obstanek je v moštvu Sežane najučinkovitejši Dejan Milašinović, ki povprečno prispeva 17,6 točk na obračun, Marko Popović je najučinkovitejši igralec Zlatoroga (13,5 točk na srečanje).

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane:
Računam na dobro tekmo. Želim si, da bi se čim dlje upirali favoriziranim gostom.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
Čaka nas težko gostovanje v Sežani, ki lahko igra sproščeno. Naš cilj je odnesti dve točki nazaj v Laško.