New York tudi v drugo ugnal Chicago, marčevska norost v Los Angelesu

Košarkarji New York Knicksov so še drugič v dveh dneh ugnali Chicago Bullse, in vpisali 30. zmago v sezoni. V Madison Square Gardenu so bili Kratkohlačniki tokrat boljši s 106:94, čikaškim Bikom pa končnica vse bolj polzi iz rok.

Med tem, ko ima New York le še teoretične možnosti za preboj med osem najboljših moštev vzhodne konference, se je Chicago po dveh porazih s Knicksi znašel v nezavidljivem položaju. Za osmouvrščenimi Detroit Pistonsi zaostajajo že za tekmo in pol, a imajo do konca rednega dela še eno tekmo več, kot Bati.

Odlično je svoje minute na parketu izkoristil Saša Vujačić, ki je tekmo zaključil z devetimi točkami, zadel je vse tri mete za tri točke, in dvema podajama. Najboljši strelec moštva iz Velikega jabolka je bil Carmelo Anthony s 26 točkami, Kristaps Porzingis pa jih je dodal 19 z 10 skoki. Pri Chicagu je bil sijajen Derrick Rose s 30 točkami, Jimmy Butler je priščipnil 19, Taj Gibson pa 10 točk.

Domači igralci so že v prvi četrtini pokazali, da bodo znova izjemno nevarni. Pot do vodstva z 31:27 po uvodnih 12 minutah igre sta tlakovala predvsem Anthony z desetimi in Vujačić, ki je v tem času dosegel vse svoje točke. New York je bežal, a ga je Chicago vztrajno lovil. Bullsi so se dve minuti pred zaključkom prvega polčasa približali na 47:45, Porzingis pa je odgovoril z dvema zaporednima trojkama in postavil končni izid prvega polčasa (53:47). Po treh četrtinah je semafor kazal že 80:65 v korist New Yorka, najvišjo prednost pa so imeli Knicksi po trojki Anthonyja, 3:29 do konca tekme (17 točk, 100:83). Chicagu se do konca ni uspelo približati na manj kot 10 točk razlike.

V Staples Centru so bili obiskovalci tekme priča končnici tekme v stilu marčevske norosti, ki se trenutno odvija v študentski Ligi NCAA. Dvoboj med Los Angeles Clippersi in Portland Trail Blazersi je ob zvoku sirene odločil JJ Redick, ki je po podaji Chrisa Paula zadel met za končnih 96:94. Paul in Jamal Crawford sta k zmagi prispevala 25 točk, Redick jih je dal 11.

Damian Lillard, z 18 točkami najboljši strelec Portlanda, je 23 sekund pred koncem zadel trojko za vodstvo Trail Blazersov s 94:91, a na drugi strani je z enako mero odgovoril Jamal Crawford. Po zgrešenem metu Mauricea Harklessa, je Redick hladnokrvno odločil tekmo. V boju za šesto mesto v zahodni konferenci ima zdaj Portland le še tekmo prednosti pred Dallas Mavericksi in Utah Jazzi.

Liga NBA, redni del sezone, 24. 3.:

INDIANA – New Orleans 92:84 (24:22, 25:17, 21:22, 22:23)
(Turner 24 (16 skokov), Miles 19; Ajinca 22 (9 skokov), Frazier 18 (5 skokov, 5 podaj))

BROOKLYN – Cleveland 104:95 (26:23, 33:26, 21:34, 24:12)
(Lopez 22 (7 skokov, 5 podaj), Larkin 16 (7 podaj); James 30 (6 skokov, 5 podaj), Irving 13 (5 skokov))

NEW YORK – Chicago 106:94 (31:27, 22:18, 27:20, 26:29)
(Anthony 26 (7 skokov), Porzingis 19 (10 skokov); Rose 30, Butler 19)

OKLAHOMA CITY – Utah 113:91 (26:23, 24:16, 31:21, 32:31)
(Durant 20 (9 podaj, 8 skokov), Waiters 17; Burke 17, Lyles 14)

LA CLIPPERS – Portland 96:94 (18:21, 28:18, 19:26, 31:29)
(Paul (7 podaj, 5 skokov) in Crawford po 25; Lillard 18 (8 podaj), McCollum 17 (6 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 19 minut, 9 točk (0/2 za dve, 3/3 za tri), 1 skok, 3 podaje, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.