New York Knicksi pokvarili vrnitev Anthonyja Davisa

V nedeljo je bilo v Ligi NBA odigranih sedem tekem, na delu pa smo videli enega Slovenca. Po dveh zaporednih tekmah, na katerih ni vknjižil niti sekunde igralnega časa, in dveh zaporednih porazih New York Knicksov, se je na parket vrnil Saša Vujačić. Dvoboj Kratkohlačnikov in New Orleans Pelicansov pa je obeležil strelski boj med Anthonyjem Davisom in Carmelom Anthonyjem.

New York Knicksi so na deseti tekmi zabeležili šele četrto zmago te sezone. Po dveh zaporednih porazih so Kratkohlačniki v Madison Square Gardenu tokrat ugnali New Orleans Pelicanse, s 95:87. Glavni trener New Yorka, Derek Fisher, je priložnost namenil tudi Saši Vujačiću, ki je tekmo začel s klopi, v šestih minutah igre pa se mu ni uspelo vpisati med strelce. Zbral je en skok.

Dvoboj so Knicksi v svoj prid obrnili v zadnji četrtini. Rezultat je bil po minuti igre poravnan na 68, nato pa je ekipa iz Velikega jabolka z delnim izidom 14:4 prišla do najvišjega vodstva na tekmi (82:72). Ta niz se je na koncu izkazal za odločilnega, saj se Pelicansem ni več uspelo približati na manj kot štiri točke zaostanka.

Po tem, ko se je 11. novembra na tekmi z Dallasom poškodoval, se je na parket pri New Orleansu vrnil Anthony Davis, in bil s 36 točkami najboljši strelec tekme. Pri domačih mu je odlično pariral Carmelo Anthony, ki je z 29 točkami izenačil svoj drugi najboljši strelski dosežek sezone, v svojo statistiko pa je vpisal še 13 skokov in tri podaje.

Zmagovalni ritem so očitno ujeli Sacramento Kingsi, ki so na domačem parketu premagali Toronto Raptorse, s 107:101. Tekmo so Kralji v svoj prid obrnili v zadnjih treh minutah tekme, ko so se od Raptorsev oddaljili z delnim izidom 14:2, dosegli pa so tudi zadnjih 11 točk na tekmi. Znova je blestel DeMarcus Cousins, ki je tokrat dosegel kar 36 točk, od tega deset v zadnji četrtini, Rudy Gay pa je k zmagi prispeval 26 točk. Sacramento je do zmage prišel kljub temu, da so igralci Georgea Karla izgubili kar 20 žog. Rajon Rondo jih je k temu izkupičku prispeval sedem, zbral pa je tudi sedme točk in skokov ter kar 14 podaj.

V Oklahomi sta je bil na tekmi med Oklahoma City Thunderji in Boston Celticsi predvsem dvoboj dveh organizatorjev igre, Russella Westbrooka in Marcusa Smarta. Slednji je s 26 točkami postavil nov rekord kariere, ob tem pa najboljšega strelca minule sezone prisilil, da je iz igre zgrešil kar 15 od 20 metov. Kljub vsemu je Westbrook dosegel 27 točk. Kelti so tekmo dobili s 100:85, Oklahoma pa je zapravila 11 točk naskoka iz tretje četrtine.

Na deseti tekmi sezone so Los Angeles Lakersi zabeležili drugo zmago, in se na ta način izognili najslabšemu začetku sezone v zgodovini franšize. Jezerniki so v Staples Centru v zadnji četrtini strli Detroit Pistonse, in jih premagali s 97:85. Kobe Bryant je dosegel 17 točk, vknjižil pa še devet podaj in osem skokov, na drugi strani je bil odličen Andre Drummond, s 17 točkami in 17 skoki.