New York boljši od Chicaga, Miami klonil v San Antoniu

Košarkarji Miami Heat so po dveh zaporednih zmagah v sredo klonili na gostovanju pri San Antonio Spursih. Ostroge so bile v AT&T Centru boljše s 112:88, s tem pa so zabeležile že 37. zmago na domačem parketu in se le na zmago približale rekordu Chicago Bullsov iz sezone 1995/96.

Strelski rekord kariere sta pri San Antoniu postavil kar dva košarkarja – prvi zvezdnik ekipe Kawhi Leonard je dosegel kar 32 točk in to v vsega 24 minutah igre, saj je moral šest minut pred koncem tretje četrtine zapustiti parket zaradi poškodbe stegenske mišice na desni nogi. Nov rekord kariere pa je z 19 točkami postavil še novinec v dresu Spursov in srbski velikan, Boban Marjanović.

Goran Dragić tokrat ni imel svojega dne. Dosegel je le štiri točke in zbral štiri podaje, ob tem pa izgubil kar šest žog. Ljubljančan tako prvič po 3. februarju ni dosegel dvomestnega števila točk. Najboljši strelec Miamija (41/30), ki zdaj zaostaja za Atlanto Hawksi (42/30) v bitki za vrh Jugovzhodne divizije, je bil Josh Richardson s 17 točkami.

New York Knicksi so v United Centru morda nekoliko presenetljivo premagali Chicago Bullse (115:107) in tako zabeležili 29. zmago sezone. Junak tekme je bil latvijski novinec Kristaps Porzingis, ki je z 29 točkami postavil rekord kariere, dodal pa je še 10 skokov.

Svoje je s šestimi točkami, petimi skoki in eno blokado k zmagi prispeval tudi Saša Vujačić, ki je tekmo znova začel v prvi peterki. Na parketu je preživel 13 minut, z njim na igrišču pa so Knicksi tekmo dobivali s 14 točkami razlike. Pri Chicagu je bil najbolj razigran Nikola Mirotić, ki je dosegel kar 35 točk, in z devetimi zadetimi meti za tri točke izenačil rekord franšize. Igralci New Yorka so popolnoma zaustavili prvega zvezdnika čikaških Bikov, Jimmyja Butlerja, ki je zadel le tri od 11 metov iz igre, in dosegel sedem točk.

Ob začetku tretje četrtine so Kratkohlačniki vodili s 57:55, nato pa se oddaljili z odlično tretjo četrtino. V drugem polčasu je New York vodil tudi že z 22 točkami razlike, Chicago pa je v zadnji četrtini dvakrat zagrozil, a sta imela Porzingis in Carmelo Anthony (24 točk) vedno pripravljen odgovor. Najprej je Derrick Rose približal Chicago na 10 točk zaostanka, na drugi strani pa je Porzingis zadel iz razdalje. Kot je Mirotić s trojko približal Bike na 109:101 pa je Anthony odgovoril s svojo trojko in razrešil vse dvome o zmagovalcu.

Najboljše moštvo Lige NBA, Golden State Warriorsi, so v Oracle Areni zabeležili še 51. zaporedno domačo zmago, 33. v tej sezoni, in ostajajo na poti do tega, da do konca rednega dela sezone podrejo rekord Chicaga iz sezone 1995/96 v skupnem številu zmag v rednem delu. Žrtev Bojevnikov, ki so za tri metali kar 44,1-odstotno, so bili Los Angeles Clippersi (114:98).

Znova je blestela naveza ‘Bratov Splash’. Niz slabših tekem Stephena Curryja je bil vsaj v sredo nekoliko pozabljen, saj je najboljši strelec lige dosegel 33 točk, Klay Thompson pa jih je dodal 32, in ob tem zadel sedem trojk. Golden State je prvič po sezoni 1985/86 dobil vse tekme rednega dela proti Los Angeles Clippersom.

Neverjeten met je uspel novincu v dresu Denver Nuggetsov, Emmanuelu Mudiayu, ki je z metom za tri točke, praktično iz sredine igrišča, prinesel zmago Denverju nad Philadelphio 76ersi (104:103).

Mudiay je tekmo zaključil s 27 točkami in 11 skoki, njegova trojka pa je bila resnično nekaj posebnega. Zdelo se je že, da do meta sploh ne bo prišel, saj se je znašel kar med tremi igralci Philadelphie, za nekaj časa je celo izgubil nadzor nad žogo, na koncu pa vseeno prišel do meta, in zadel trojko za 30. zmago Denverja v sezoni.

Liga NBA, redni del sezone, 23. 3.:

Washington – ATLANTA 101:122 (25:22, 31:30, 19:29, 26:41)
(Thornton 23, Morris 19 (9 skokov); Schroder 23 (8 podaj), Millsap 17 (9 skokov, 6 podaj))

CLEVELAND – Milwaukee 113:104 (35:25, 28:36, 28:26, 22:17)
(James 26 (8 podaj, 6 skokov), Love 24 (10 skokov); Antetokounmpo 24 (6 skokov, 6 podaj), Bayless 15 (5 skokov))

BOSTON – Toronto 91:79 (25:25, 21:21, 23:16, 22:17)
(Thomas 23, Turner 17 (7 podaj); DeRozan 21, Ross 13)

DETROIT – Orlando 118:102 (32:21, 34:36, 30:30, 22:15)
(Drummond 30 (14 skokov), Harris 18; Payton 20 (10 skokov, 10 podaj), Gordon 15 (11 skokov))

Chicago – NEW YORK 107:115 (30:23, 25:34, 18:35, 34:23)
(Mirotić 35 (6 skokov), Rose 21; Porzingis 29 (10 skokov), Anthony 24 (5 podaj))

Houston – UTAH 87:89 (25:21, 24:13, 17:26, 21:29)
(Harden 26 (10 podaj, 7 skokov), Ariza 12; Hayward 22 (6 skokov, 5 podaj), Favors 17 (15 skokov))

MINNESOTA – Sacramento 113:104 (28:29, 22:19, 34:24, 29:32)
(Towns 26 (11 skokov), Wiggins in LaVine po 23; Rondo 25 (12 skokov, 8 podaj), Koufos 15 (15 skokov))

SAN ANTONIO – Miami 112:88 (26:21, 30:26, 32:16, 24:25)
(Leonard 32 (8 skokov), Marjanović 19; Richardson 17, Wade 16 (5 skokov))

DENVER – Philadelphia 104:103 (24:35, 29:10, 22:28, 29:30)
(Mudiay 27 (11 skokov), Jokić (8 skokov, 5 podaj) in Harris (5 skokov) po 18; McConnell 17 (5 podaj), Landry (7 skokov) in Covington (9 skokov) po 16)

PHOENIX – LA Lakers 119:107 (16:22, 31:25, 36:27, 36:33)
(Booker 28 (7 podaj), Knight 25 (8 skokov, 7 podaj); Randle 19 (15 skokov), Bryant 17)

PORTLAND – Dallas 109:103 (28:26, 29:27, 26:20, 26:30)
(Lillard 27 (6 skokov, 6 podaj), Davis 16 (9 skokov); Matthews 22 (5 skokov), Nowitzki 21 (9 skokov))

GOLDEN STATE – LA Clippers 114:98 (23:28, 28:21, 30:23, 33:26)
(Curry 33 (5 podaj), Thompson 32; Jordan 19 (20 skokov), Rivers 16)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 25 minut, 4 točke (2/7 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 4 podaje, 2 pridobljeni in 6 izgubljenih žog.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 13 minut, 6 točk (2/2 za tri), 5 skokov, 1 podaja, 1 blokada in 1 pridobljena žoga.