Nesrečen in nespreten poraz Slovenije U20, boj se nadaljuje

Slovenska izbrana vrsta se je danes pomerila z reprezentanco Črne gore na tekmi za razvrstitev od 9. do 16. mesta. Slovenci so po podaljšku nesrečno izgubili in se bodo borili za obstanek v elitni diviziji. V soboto čaka Slovenijo obračun z Latvijo.

EP U20, boj za mesta od 9. do 16., 20.7.
ČRNA GORA – Slovenija 83:78 (20:19, 19:13, 9:14, 21:23, 14:9) *po podaljšku
Slovenija: Šiško 20 (6 skokov in 6 podaj), Durnik 14, Macura 12, Mlakar 10, Habat in Martinčič po 6, Bratec 5, Barič 3, Vesel 2, Oman, Ledl, Rožanc.

Slovenska izbrana vrsta do 20 let se je danes pomerila s Črno goro na tekmi za razvrstitev od 9. do 16. mesta in po podaljšku nesrečno izgubila.

Tekmo med Slovenci in Črnogorci so bolje začeli slednji, ki so v prvi četrtini vodili največ za pet točk. Prva četrtina je postregla z veliko zgrešenimi meti na eni in na drugi strani, do konca prvega dela pa je Slovencem uspelo ujeti priključek in prvo četrtino zaključiti le s točko zaostanka.

Slovenska reprezentanca tudi v drugi četrtini ni našla pravega odgovora na črnogorsko igro, prav tako pa Slovenci niso zadevali odprtih metov, kar je črnogorska izbrana vrstila izkoristila in ušla na sedem točk prednosti. Semafor je ob polčasu kazal 39:32 v korist Črne gore.

V tretji minuti tretje četrtine so črnogorski košarkarji prvič povedli z dvomestno razliko (44:34). Aktualni evropski prvaki divizije B so prednost kmalu povišali na 14, vendar so varovanci Aleksandra Sekulića z bojevito igro in delnim izidom 12:0 vodstvo nasprotnikov pred zadnjim delom srečanja stopili le na dve točki (48:46).

V zadnji četrtini so Slovenci zaigrali veliko bolje in 7 minut do konca tekme po trojki Bariča povedli. Slovenska izbrana vrsta je v zadnjem delu večkrat vodila za šest, a je na koncu popustila in 20 sekund pred koncem prejela trojko za izenačenje. V zadnjem napadu Nejc Šiško ni prišel do meta in tekma se je prevesila v podaljšek.

V podaljšku je Slovencem zmanjkalo moči, Črnogorci pa so z dvema zadetima trojkama in dobro obrambo tekmo prevesili v svojo korist. Končni rezultat 83:78 v korist Črne gore.

Črnogorski košarkarji so si tako že zagotovili obstanek v elitni diviziji in se bodo na prvenstvu borili za mesta od 9-12, Slovenijo pa čaka boj za obstanek v diviziji A. Prva nasprotnica Slovenije v boju za obstanek bo Latvija. Tekma bo na sporedu v soboto ob 13.30.