Na prvem srečanju predzadnjega kola Lige Nova KBM za obstanek je moštvo Podčetrtka premagalo Zlatorog, kljub temu pa ostalo brez možnosti za napredovanje v elitno košarkarsko druščino. V soboto je LTH Castings ugnal vodilne Hopse, Mesarija Prunk je bila zanesljivo boljša od Celja.

LIGA NOVA KBM ZA OBSTANEK, 9. KOLO:
LTH CASTINGS
– Hopsi Polzela 106:102 (24:29, 28:19, 27:29, 27:25)
Kralj 54, Sočak 26, Stopar 10; Čup 21 (6 skokov, 7 podaj), Borse 17 (5 skokov), Rotar, Vuković (5 prid. žog) in Držić po 13.

LTH Castings je v domači dvorani dosegel tretjo zmago v boju za obstanek, hkrati pa so Škofjeločani zadali prvi poraz Hopsom, ki so si že zagotovili obstanek v Ligi Nova KBM. Srečanje v Škofji Loki je zaznamovalo izjemnih 54 točk 19-letnega Davida Kralja!

STATISTIKA DAVIDA KRALJA:

54 TOČK:

39 minut
za 2: 5/9
za 3: 6/8
za 1: 26/28
skoki: 4 (obr)
podaje: 2

Ekipi sta bili na tekmi devetega kola izjemno strelski razpoloženi, kar priča podatek, da sta skupaj dosegli kar 208 točk, zadeli sta kar 31 trojk. Nobenemu izmed moštev si sicer ni uspelo skozi vse štiri četrtine priigrati odločilne prednosti, domači so vodili največ za devet, gostje pa za osem. Prva četrtina je pripadla Hopsom (29:24), ob polčasu so v vodstvo s +4 prešli košarkarji LTH Castings.

Tudi v drugem polčasu so gledalci spremljali podoben scenarij kot v prvem delu, ekipi sta blesteli v napadu, zmagovalca pa je obračun dobil v zaključku srečanja. Zmago domačih sta z natančnim izvajanjem prostih metov potrdila Kralj in Tim Sočak. Na koncu so Škofjeločani zmagali s 106:102.

David Kralj je s 54 doseženimi točkami postavil strelski rekord zadnjih desetih sezon v Ligi Nova KBM, prispeval je več kot polovico točk za zmago svoje ekipe. Zadel je pet metov za dve točki, šest trojk in 26 prostih metov. Poleg Kralja je za LTH Castings Tim Sočak prispeval 26 točk (6 trojk). Za Hopse je Dejan Čup zabeležil 21 točk, Sebastjan Borse jih je pristavil 17.

V zadnjem kolu bo LTH gostoval pri Celju, Hopsi se bodo pomerili z Zlatorogom.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Jaka Hladnik, trener LTH Castings:
Danes lahko o predstavi naših fantov govorim le o superlativih. Za letošnjo sezono smo se od dvorane Poden poslovili v slogu. Garali smo od prve do zadnje sekunde in si zaslužili zmago nad Polzelani. Tako kot vedno v košarki je tudi danes zmagala ekipa, a kljub vsemu ne morem mimo predstave Davida Kralja. Na slovenskih parketih že dolgo nismo bili priča taki predstavi in dominaciji posameznika. 54 točk je dosežek vreden večkratne omembe in vsekakor ni mačji kašelj.