Nepričakovan poraz kadetov, ki gredo v boj za obstanek

Slovenska reprezentanca fantov je odigrala tekmo osmine finala in izgubila proti Hrvaški s 76:65. To je prvi poraz Slovenije na tem evropskem prvenstvu. Varovanci Dejana Gašparina bodo v nadaljevanju igrali za mesta od 9.-16.

EP U18, osmina finala, 15.8.
Slovenija – HRVAŠKA 65:76 (15:21, 21:15, 11:20, 18:20)
Slovenija: Glas 22, Radovič 10 (7 skokov), Samar 8 (5 skokov), Smrekar 7 (7 skokov), Smodiš in Nemanič po 5, Kmetič, Duščak, Dušanič in Babšek Vrečko po 2, Gavrić, Benić.

Slovenci so tekmo osmine finala začeli v postavi Radovič, Samar, Glas, Dušanič in Smrekar. Začetek obračuna je pripadel Hrvaški, ki je hitro povedla s 6:2, a so Slovenci hitro odgovorili in z agresivno igro tri minute pred koncem prvega dela povedli s 15:10. V zadnjih minutah prve četrtine so Slovenci zapadli v manjšo krizo, kar so hrvaški košarkarji znali izkoristi in z delnim izidom 11:0 dobili prvo četrtino z rezultatom 21:15.

Slovenci niso našli pravega odgovora na hrvaško igro tudi v drugi četrtini, hrvaška reprezentanca pa je v tretji minuti drugega dela srečanja prvič povedla z dvomestno razliko (29:18). Po zaostanku 11 točk so Slovenci zaigrali bolje in ravno do konca prvega polčasa ujeli hrvaško reprezentanco. Semafor je po 20 minutah kazal 36:36.

Slovenija je v drugi minuti tretje četrtine ponovno povedla (40:39), a so Hrvati ponovno prevzeli pobudo in tretjo četrtino dobili z rezultatom 56:47.

Tudi v zadnjem delu so bili varovanci Dejana Gašparina slabši nasprotnik in Hrvaška je vztrajno povečevala prednost. Na koncu so Hrvati slavili zmago z rezultatom 76:65 in se tako uvrstili v četrtfinale evropskega prvenstva.

Slovenija se bo pomerila za mesta od 9.-16. na evropskem prvenstvu. Prva nasprotnica Slovenije bo Rusija, ki je v osmini finala izgubila proti Latviji.

Podobno usodo sta doživeli tudi selekciji U20 in U18, kar terja od odgovornih na KZS temeljito analizo po koncu reprezentančnih akcij.

Izjava po tekmi:

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance fantov do 16 let:
“Čestitke Hrvatom za zmago. Mi nismo bili pravi, energija, ki nas je krasila do danes je izginila v preveliki želji. Tak pač je šport, vendar časa za žalovanje ni, čaka nas težek boj v nadaljevanju.