Nepričakovan poraz Heliosa v Izraelu

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Helios Suns so se v 5. kolu Lige prvakov v gosteh pomerili z izraelsko ekipo Ironi Nahariya in izgubili z 61:76.

Nepričakovan in boleč poraz Heliosa (foto: Kzs.si)

Tekma se je začela dokaj izenačeno in vse do rezultata 8:8 si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. Nick Faust je minuto in pol pred koncem prve četrtine z zadetim metom za tri točke začel nalet gostiteljev, ki so povedli s +4 (14:10), nato pa je dva zaporedna koša iz igre dodal še Yancy Gates, sicer najboljši strelec izraelske ekipe, ki je s tem postavil končni rezultat v po prvih desetih minutah (18:12).

V začetku drugega dela tekme smo videli nekaj zgrešenih metov na obeh straneh, a so gostitelji kmalu prišli do najvišjega vodstva na tekmi +9 (23:14). Cory Remekun je odgovoril s košem iz igre in začel nalet košarkarjev Helios Suns, ki so naredili delni izid 6:0 ter se s košem Đorđeta Lelića sredi druge četrtine približali na le dve točki zaostanka (25:27). Kakor že nekajkrat pred tem je, potem ko so se rezultatsko približali, Domžalčanom padla zbranost in so spet dovolili gostiteljem, da pobegnejo na +8 (33:25). Prvi polčas, v katerem slovenski prvaki niso niti enkrat zadeli izza črte 6,75 m, se je zaključil z izidom 38:31 v prid domačega moštva.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so se s košema Tomaža Bolčine in Caseyja pribižali na -3 (35:38). Nov padec v igri Helios Suns je dal priložnost izraelski ekipi, da spet pobegne na devet točk prednosti. Ob koncu tretje četrtine je neustavljivi Gates dosegel še svojo 16. točko od končnih 24, in v zadnji del tekme svojo ekipo popeljal s štirimi prednosti (52:58).

Tudi zadnja četrtina se ni razlikovala od prejšnjih treh. Košarkarji Helios Suns so nekaj minut garali in se približali tekmecu, a so takoj, ko jim je to uspelo, izgubili nekaj pomembnih žog. Nazadnje so bili Domžalčani blizu preobrata pet minut pred koncem tekme (61:58), a so bili v finišu boljši gostitelji. Končni izid 76:61 je 24 sekund pred koncem tekme postavil Faust.