Nemočen Miami, poraz vodilnih na zahodu, sporno zabijanje Giannisa

Miami je zapravil lepo priložnost, da se z zmago proti Brooklynu učvrsti v zgornjem delu lestvice vzhodne konference. Začetek 8:0 in dejstvo, da Brooklyn že dve leti ni slavil v Miamiju sta obetala, da bo Miami prvič po sezoni 15/16 presegel mejo treh zmag v primerjavi s porazi.

Toda potem je sledil popoln mrk, saj je Brooklyn po vodstvo Vročice 18:8 v naslednjih 28-ih minutah dosegel rezultat 85:37, najvišje vodstvo pa je znašalo 38 točk. Miami, pri katerem so še vedno poškodovani Justise Winslow, James Johnson, Dion Waiters, Rodney McGruder in Okaro White,  je v zadnji četrtini nekoliko omilil poraz.

Goran Dragić je igral 23 minut, v tem času pa je dosegel 11 točk, 4 skoke in 5 asistenc. Najboljši strelec pri Miamiju je bil Josh Richardson, dosegel je 19 točk, nihče izmed rezervistov ni presegel meje desetih točk, trojke so igralci Miamija metali 3:26, na drugi strani je Brooklyn iz enakega števila metov zadel 11 trojk. Najboljši strelec je bil Joe Harris, ki je s klopi dosegel 21 točk.

Nasledno tekmo, zadnjo v letu 2017, igra Miami že danes v Orlandu.

Od ostalih tekem najbolj odmeva razplet v Oklahomi, kjer je Milwaukee presenetil v zadnjem času odlične domačine. Pri izenačenem rezultatu je zmagoviti koš sekundo pred koncem dosegel Giannis, toda posnetke je po tekmi pokazal, da je v prodoru proti košu stopil v avt, česar pa sodniki niso videli. Skupaj je Giannis dosegel 23 točk, 12 skokov in 6 asistenc. Na drugi strani je Westbrook dosegel 40 točk, 14 skokov in 9 asistenc.

Prvaki so doma doživeli poraz proti Charlottu, za katere je Dwight Howard dosegel 20 točk in 12 skokov. Bojevniki so tako zabeležili že peti domači poraz v sezoni, toliko kot lansko celotno sezono.

Poraz je doživela tudi druga najboljša zahodna ekipa Houston – doma je bil prepričljivo boljši Washington, ki je dosegel 18 trojk, od tega Porter sedem, Houston pa je v prvem polčasu dosegel najmanjše število točk v tej sezoni – 48.

Chicago je doma premagal Indiano, finski novinec Markkanen pa je dosegel rekord kariere z 32-imi točkami.

Izkazal se je še en novinec – za zmago Dallasa proti New Orleansu je Dennis Smith Jr. dosegel prvi trojni dvojček v karieri. Dosegel je 21 točk in po 10 skokov ter asistenc. Na drugi strani je dvojec Davis (33) – Cousins (32) dosegel 65 točk, Cousins je dodal še 20 skokov, kar mu je uspelo že tretjič v sezoni.