Nekdanji trener Krke zbira ABA skalpe

Rubrika: Evropske lige

Tudi na Hrvaškem se zgodi, da domači ligaš premaga ABA-ligaša. Ekipa Jolly Šibenik pa je postala prava mojster za premagovanje ekip, ki igrajo v regionalni ligi.

Začel z Zadrom in Cibono

Najprej so varovanci trenerja Ivana Velića (lani je deloval v KK Krka) premagali Zadar in Cibono, danes pa je na Baldekinu padla še Cedevita (84:78).

Na vrhu

To je bila sicer sedma zmaga Jollyja, ki vodi skupaj na lestvici z mestnim tekmecem Šibenikom (vodi ga še en nekdanji trener Krke Vladimir Anzulović) in Splitom, vsi trije imajo po sedem zmag in en poraz.

velic
Ivan Velić se je dobro znašel v Šibeniku (foto: Sportnet)

-26

Šibenčani so povedli 16:5, prvo četrtino pa dobili z 29:9, v 17. minuti je bilo celo 42:16. Gostje so do polčasa malce omilili naskok domačinov (46:28). S košem Scottieja Hopson so Zagrebčani prišli zelo blizu (60:55), a dlje kot 79:76 ni šlo. Nalet gostov je ustavil Bruno Markulin, ki je bil s 17 točkami prvi strelec domače ekipe. Hopson je prispeval 27 za goste.