NBA: Za začetek poraz prvakov

Rubrika:

V NBA se je začela sezono pripravljalnih tekem. V otvoritvenih tekmah sta zmagi dosegli moštvi Minnesote in Denverja.

Denver Nuggets so bili boljši od branilcev naslova z rezultatom 108:102, Minnesota pa je premgala Los Angeles Lakerse s 108:99.

Čeprav gre šele za začetek sezone, sta tekmi zbudili kar precej zanimanja. Dvorana v Anaheimu, kjer je bila odigrana tekma, je bila razprodana, predvsem zaradi norije okrog prvega nastopa Lonza Balla, ki sicer ni razočaral, dosegel je 5 točk, imel 8 asistenc in 7 skokov, vsaj pri Lakersih pa mu je del pozornosti ‘ukradel’ še en novinec, Kyle Kuzma, ki je dosegel 19 točk. Najboljši strelec pri poražencih je bil drugače Larry Nance Jr. s 25imi točkami.

Pri Minnesoti, ki ima pred začetkom sezone po prenovi ekipe velika pričakovanja, je Andrew Wiggins dosegel 26 točk, Taj Gibson pa še točko več. Jimmy Butler je za svojih 10 točk potreboval samo 12 minut.

V Oaklandu so prvaki gostili košarkarje Denverja. V ekipi Golden Statea so dobili vsi igralci enakomerno razporejeno minutažo, nihče ni igral več kot 23 minut (Durant), trojka Durant-Curry-Thompson pa je skupaj dosegla ‘zadržanih’ 31 točk.

Tudi pri Denverju so dobili priložnost praktično vsi igralci, so pa bili nosilci igre veliko bolj razpoloženi, kar je botrovalo tudi njihovi zmagi. Okrepitev v moštvu Paul Millsap je dosegel 22 točk in 11 skokov, Nikola Jokić jih je dodal 12.