‘NBA Vu’ – Golden State in Cleveland četrtič zapored

Houstnu na sedmi tekmi pred domačimi gledalci ni uspelo premagati branilcev naslova in Golden State Warriors so se z odlično predstavo v drugem polčasu ponovno uvrstili v finale, kjer jih bo še četrtič zapored pričakal LeBron James s soigralci.

Že pred tekmo, ko je bilo znano, da Chris Paul vendarle ne bo pravočasno nared, je bilo jasno, da bo Houston do zmage poskušal priti s še bolj izrazito ‘podpisno’ igro, s katero so prišli do vloge prvega nosilca po rednem delu – hitra košarka z ogromnim številom metov za tri točke.

V prvem polčasu je taktika delovala – igra Raket je lepo tekla, prednost sredi druge četrtine pa narasla na 15 točk. Potem pa je sledil strelski mrk Houstna, ki je zgrešil neverjetnih 27 trojk zapored! Trojke James Harden in soigralci niso zadeli od 6 minut do konca druge četrtino do 7 minut do konca četrtine – v tem času je znašal delni rezultat za Golden State 59:34, Bojevniki pa so na drugi strani samo v tem obdobju dosegli 13 trojk (iz 23 metov).

V drugem polčasu sta se za Golden State razigrala predvsem Kevin Durant in Steph Curry. Durant je v tem obdobju igre dosegel 21 točk od svojih 34, Curry pa 19 od 27ih. Curry je imel še 9 skokov in 10 asistenc.

Za Houston je Harden dosegel 32 točk, Eric Gordon 23, Clint Capela pa 20. Prav ob koncu tekme, ko bi se Houston s serijo trojk še lahko približal, je bilo nad Capelo izvedenih nekaj taktičnih osebnih napak, s čimer so gosti povsem razbili napadalni ritem domače ekipe, po zgrešenih trojkah Hardna in Arize (0 točk v 41 minutah igre) dve minuti do konca pa so se več kot očitno predali tudi domači igralci skupaj z gledalci, ki so v gledališkem vzdušju množično zapuščali dvorano.