NBA: Odigranih kar šest podaljškov, Warriorsi povsem ponižali Cavalierse

Dan Martin Luther Kinga je v Ligi NBA postregel s kar nekaj zanimivimi predstavami. Na kar štirih srečanjih so obiskovalci spremljali podaljške, na dveh sta se igrala celo dva. Po tem, ko je bil v ponedeljek uradno imenovan za selektorja slovenske reprezentance, je Igor Kokoškov z Utah Jazzi po dveh podaljških klonil proti Charlotte Hornetsom.

New York Knicksi so v Madison Square Gardenu potrebovali kar dva podaljška, da so odpravili Philadelphio 76erse. Kratkohlačniki so na koncu slavili težko zasluženo zmago, s 119:113, zapravili pa so kar 18 točk naskoka iz tretje četrtine.

Tekmo je v podaljšek popeljal Carmelo Anthony, ki je izenačujoči koš dosegel 3,4 sekunde pred koncem rednega dela srečanja. Zvezdnik Knicksov se je na parket vrnil po tem, ko je dve tekmi izpustil zaradi poškodbe gležnja, dosegel je 19 točk, a iz igre zadel le sedem od 28 metov. V statistiko je vpisal še sedem skokov in sedem podaj. Najboljši strelec domačih je bil Arron Afflalo s 25 točkami. Saša Vujačić je na parketu preživel šest minut in dosegel dve točki. Ish Smith je pri Philadelphii, ki je bila le nekaj trenutkov oddaljena od druge zaporedne zmage, dosegel 16 točk in podelil 16 podaj.

Tekmo kariere je ob zmagi Charlotte Hornetsov nad Utah Jazzi odigral organizator igre Sršenov, Kemba Walker. Dosegel je kar 52 točk, kar je hkrati tudi nov klubski rekord, Charlotte pa je za zmago (124:119) prav tako potreboval dva podaljška.

Walker je iz igre zadel 16 od 34 metov, od tega šest trojk, izredno natančen pa je bil na liniji prostih metov, kjer je zgrešil le en met (14/15). Moštvo Charlottea je imelo še sedem minut pred koncem tretje četrtine 15 točk naskoka (65:50), a se je Utahu uspelo vrniti v igro. Trey Burke je s trojko dobrih 13 sekund pred koncem rednega dela, rezultat poravnal na 95, in tekmo popeljal v prvi podaljšek.

Utah se je moral tudi v tem delu igre izkopati iz jame, saj so po polovici igre v prvem dodatku zaostajali s 101:98, drugi podaljšek pa so izsilili po zabijanju Rudyja Goberta za 108:108. Trojka Marvina Williamsa, štiri minute pred koncem drugih dodatnih petih minut, je Hornetse dokončno postavila v nadrejeni položaju, v zaključku tekme pa sta mirno roko na prostih metih zadržal Walker in Cody Zeller.

Aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, so v ponovnem srečanju obeh finalistov iz minule sezone popolnoma ponižali Cleveland Cavalierse, in jih premagali s 132:98. Bojevniki so si že v prvem polčasu ustvarili 30 točk naskoka, v drugem pa so prednost dvignili celo na neverjetnih 43 točk, in se tako odlično pobrali po porazu proti Detroit Pistonsem. Stephen Curry je v treh četrtinah dosegel 35 točk, na drugi strani jih je LeBron James dosegel 16 za Cavse.

Dodatnih pet minut igre so spremljali obiskovalci tekem v Dallasu, kjer so Mavericksi premagali Boston Celticse, s 118:113, in v Staples Centru, kjer so Los Angeles Clippersi odpravili Houston Rocketse, s 140:132.

Liga NBA, redni del sezone, 18. 1.:

NEW YORK – Philadelphia 119:113* (29:29, 23:18, 24:16, 20:33, 11:11, 12:6)
(Afflalo 25 (7 skokov), Anthony 19 (7 skokov, 7 podaj); Okafor 20 (7 skokov), Noel 18 (13 skokov))
*Po dveh podaljških.

CHARLOTTE – Utah 124:119* (29:28, 23:15, 21:21, 22:31, 13:13, 16:11)
(Walker 52 (9 skokov, 8 podaj), Williams 19 (7 skokov); Hayward 36 (9 podaj, 5 skokov), Burke 25)

Washington – PORTLAND 98:108 (17:32, 40:27, 19:35, 22:14)
(Temple 18, Gortat (13 skokov) in Beal (5 podaj) po 16; McCollum 25, Leonard 18)

MEMPHIS – New Orleans 101:99 (24:26, 25:25, 23:25, 29:23)
(Gasol (10 skokov, 6 podaj), Lee, Green (6 skokov) in Barnes po 16; Holiday 23 (9 podaj), Davis 21 (8 skokov))

Detroit – CHICAGO 101:111 (32:26, 21:30, 26:27, 22:28)
(Ilyasova (11 skokov) in Jackson (6 podaj) po 19, Morris 18 (6 skokov); Gasol 31 (12 skokov), Rose 20)

ATLANTA – Orlando 98:81 (24:17, 27:21, 21:21, 26:22)
(Horford 15 (7 skokov), Teague 14; Gordon 18 (7 skokov), Payton 16 (5 podaj))

TORONTO – Brooklyn 112:100 (19:29, 33:20, 29:35, 31:16)
(Lowry 31 (8 podaj), DeRozan 30 (5 podaj); Lopez 29 (10 skokov), Johnson 22 (7 podaj, 5 skokov))

Cleveland – GOLDEN STATE 98:132 (21:34, 23:36, 23:34, 31:28)
(James 16 (5 podaj, 5 skokov), Smith 14; Curry 35 (5 skokov), Iguodala 20 (5 podaj))

DALLAS – Boston 118:113* (29:16, 23:23, 18:33, 28:26, 20:15)
(Nowitzki 31 (11 skokov), Williams 20 (6 podaj); Thomas (7 podaj) in Smart (8 skokov) po 20, Bradley 19 (8 skokov, 5 podaj))
*Po podaljšku.

LA CLIPPERS – Houston 140:132* (33:21, 26:31, 35:28, 28:42, 18:10)
(Redick 40, Paul 28 (12 podaj, 6 skokov); Howard 36 (26 skokov), Thornton 23 (5 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 6 minut, 2 točki (1/3 za za dve, 0/1 za tri) in 1 skok.